Nedēļas nogalē vairākās Latvijas vietās notiks ikgadējās “CEMEX Torņu cīņas”

19. un 20. maijā, astoņās dažādās Latvijas vietās notiks “CEMEX Torņu cīņas”, kur pieredzējušu putnu vērotāju komandas 24 stundu ilgās sacensībās raudzīsies reģistrēt iespējami lielāku putnu sugu skaitu no viena torņa. “CEMEX Torņu cīņu” laikā putnu vērošanas torņus apmeklēt var ikviens, kurš vēlas uzzināt ko jaunu par savvaļas putniem, iepazīt kādu daļu no Latvijas dabas, saņemot atbildes uz interesējušajiem jautājumiem un mēģinot iemācīties kādu putna dziesmu. Šādas sacensības ir populāras daudzviet pasaulē un Latvijā tiek rīkotas jau devīto reizi.

“CEMEX Torņu cīņas ir nozīmīgs notikums ne tikai tādēļ, ka pulcē profesionālus putnu vērotājus un amatierus, kas caur zināšanu nodošanu veido jaunas un interesantas sadarbības. Visbūtiskākais ir tas, ka caur sacensībām ik gadu tiek gan atjaunota informācija putnu daudzveidību Latvijā, gan reģistrētas jaunas, klimatam neraksturīgas sugas. Tas ļauj burtiskā nozīmē ieraudzīt un apjaust cilvēces izraisīto globālo klimatisko izmaiņu sekas, un cik liela nozīme ir indivīda un kompāniju ilgtspējīgai domāšanai un darbībām, jo putni ir dabas katalizators. CEMEX ir integrējis ilgtspējības modeli savā stratēģijā, ikdienas darbībās un lēmumu pieņemšanas procesā visā pasaulē,” norāda CEMEX valdes priekšsēdētājs Enrike Garsija (Enrique Garcia).

Putnu vērošanas sacensības notiks tornī Kuivižos (Salacgrīvas novads), divos torņos pie Lubāna ezera (Madonas novads), tornī pie Kaņiera ezera (Engures novads), tornī Dunduru pļavās (Tukuma novads), tornī pie Burtnieka ezera (Burtnieku novads), tornī Kaltenes jūrmalā (Rojas novads) un tornī Dvietes dabas parkā (Ilūkstes novads).

“CEMEX Torņu cīņas” ar CEMEX finansiālu atbalstu organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

 

Avots:www.putnidaba.wordpress.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *