Sarežģīto tirgus apstākļu dēļ meža nozarē Somijā samazinājusies ražošana

Lai arī koksnes produktu pārdošanas apjomi auguši, ražošanas apjomi sarežģīto tirgus apstākļu dēļ gada pirmajā ceturksnī meža nozares uzņēmumos Somijā samazinājušies.

Somija ir ne tikai uz eksportu orientēta valsts, bet arī eksporta atkarīga valsts, kuras ārējās tirdzniecības bilance šobrīd ir ar negatīvu saldo. Lai situāciju mainītu un uzlabotu meža nozares izmaksu konkurētspēju, nepieciešamas aktīva rīcība, un galvenokārt jaunas investīcijas, stāsta Somijas Kokrūpniecības federācijas direktors Timo Jaatinens (Timo Jaatinen).

2012.gada pirmo trīs mēnešu laikā Somijā tika saražoti 2,6 miljoni tonnu papīra un kartona – par 12% mazāk nekā gadu iepriekš. To zināmā mērā ietekmēja joprojām zemais grafiskā papīra patēriņš Eiropā. Tai pašā laikā rakstāmpapīra ražošanas apjomi  ceturkšņa beigās nedaudz pieauga. Papīra un kartona cenas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni saglabājās stabilas.

Tāpat samazinājies zāģētās produkcijas izlaides apjoms – par 2% līdz 2,3 miljoniem kubikmetru, savukārt eksports, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, kad Ziemeļāfrikā saasinājās politiskā krīze un piegādes tika pārtrauktas, palielinājās par 26% un sasniedza vienu miljonu kubikmetru. Saplākšņa izlaides apjoms samazinājās par 7% līdz 250 000 kubikmetru. Līdzīgā apjomā kā pērn, pirmajā ceturksnī Somijā saražota celuloze – 1,7 miljoni tonnu. Eksportētais celulozes apjoms palielinājies par 28% līdz 720 000 tonnām.

Salīdzinoši augsta aktivitāte šā gada pirmajā ceturksnī bija koksnes tirgū – pārstrādes uzņēmumi kopumā iepirka 6,2 miljonus kubikmetru, kas ir divkārt vairāk nekā gadu iepriekš. Tai skaitā zāģbaļķi iepirkti 2,8 miljonu un papīrmalka – 3,2 miljonu kubikmetru apmērā. Īpaši janvārī aktīvāku koksnes tirdzniecību veicināja gadu mijā vētru radītie postījumi, kā arī augstas apaļkoku cenas.

 

Lasīt vairāk:www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *