Starptautiskā meža nozares izstāde Lietuvā “Baltijas meži 2012”

Atjaunotās valsts 22 gadu laikā Lietuvā tika sarīkots daudz visdažādāko izstāžu. Dažas no tām kļuva par tradicionālām, apmeklētāju un dalībnieku īpaši iecienītām. Tādas kā „Ko iesēsi”, „Risinājumu ritenis”, „Resta”, starptautiskā Viļņas mēbeļu izstāde. Netika aizmirsta arī mežsaimniecība. Taču šai jomā atsevišķs pasākums līdz šim valstī netika rīkots. Mežsaimniecība vienmēr pievienojas lauksaimniecībai paredzētajām izstādēm, kuras katru gadu notiek Kauņā – otrajā pēc lieluma Lietuvas pilsētā. Līdz ar to uzmanības šai jomai acīm redzami pietrūka.

Katra izstāde, lai cik veiksmīga tā būtu, veicina progresu, attīstību un, bez šaubām, atver jaunas iespējas tiekties pēc labākiem rezultātiem. Tas ir svarīgi visiem: arī tiem, kuri strādā vienā vai otrā jomā un kuri tieši lieto to darba augļus. Lietuvai un tās cilvēkiem mežs visos laikos bijis svarīgs. Tas silda, baro un sniedz vērtīgas izejvielas mājokļu būvēšanai vai mēbeļu ražošanai, kā arī attīra gaisu, regulē vides mitrumu un temperatūras izmaiņu straujumu, sniedz vērtīgu atpūtu ikvienam un patvērumu gandrīz pusei pasaulē esošo dzīvības veidu. Arī vispusīgas uzņēmējdarbības attīstībai mežs sniedz labas iespējas. Nav brīnums, ka Lietuvā ir ap 250 000 privāto mežu īpašnieku, ka šeit darbojas vairāk nekā pustūkstotis dažādu sabiedrību un uzņēmumu, kuri sniedz ar meža ierīkošanu, uzraudzību, koksnes sagatavošanu, apstrādi vai citus ar mežsaimniecību saistītus pakalpojumus un piedāvā iegādāties šajā jomā izmantojamo tehniku. Savukārt profesionālie novadu mežkopji 42 valstij piederošās virsmežniecībās veiksmīgi uzrauga un kopj mazliet vairāk nekā pusi no visiem novadu mežiem – ap 2,2 miljoniem hektāru.

Aprēķināts, ka valstī tieši ar mežsaimniecību saistīti ap 300 000 cilvēku. Tie, kas vēlējās progresīvi darboties vai vienkārši neatpalikt no dzīves, līdz šim ceļoja uz tālākām valstīm – Zviedriju, Vāciju, Čehiju un citur, kur no seniem laikiem tika rīkotas lielas mežniecībai paredzētas izstādes. Tagad būs vienkāršāk, un tas prasīs mazāk laika un naudas patēriņa. Šogad blakus Ukmerģei no 31.maija līdz 2.jūnijam Lietuvā tiks rīkota pirmā starptautiskā izstāde zem klajas debess „Baltijas meži 2012″. Dalībnieku un apmeklētāju ērtībai pasākums sadalīts deviņās jomās: kokaudzētavu tehnika, iekārtas un aprīkojums; meža atjaunošanas un kopšanas tehnika; mežu aizsardzības līdzekļi un aprīkojums; mežu infrastruktūras iekārtošanas un uzraudzības tehnika un aprīkojums; mežu uzraudzības un iekārtošanas tehnika; enerģētiskās koksnes sagatavošanas tehnika; mežizstrādes tehnika; koksnes transportēšanas līdzekļi; tehnika sīkai uzņēmējdarbībai un mežu saimniecībām.

Izstādē notiks arī konference – diskusija par aktuālākajiem mežsaimniecības jautājumiem. Cerēts, ka bez Baltijas valstīm šajā izstādē piedalīsies arī mežsaimniecības un kokapstrādes nozares uzņēmumi no Polijas, Baltkrievijas un Vācijas.

 

Avots: Žurnāls “Baltijas Koks” (Aprīlis, 2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *