Paziņojums kokrūpniecības uzņēmumiem par apaļkoku importa iespējām no Krievijas

Saistībā ar 2012.gada augustā gaidāmo Krievijas iestāšanos Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) Latvijas kokrūpniekiem jau tuvākajā laikā būs iespēja importēt šīs valsts apaļkokus ar pazeminātām eksporta tarifu likmēm. To paredzēs jaunizveidotā Krievijas skujkoku apaļkoku eksporta uz Eiropas Savienību (ES) tarifu kvota.

Uzņēmumi, kas 2004.vai 2007.gadā no Krievijas importējuši priedes un egles apaļkokus kopā vismaz 5000m3 apmērā (vēsturiskie importētāji) un tuvākajos 2 – 3 gados varētu atjaunot importu, ir aicināti līdz šī gada maija beigām informēt Ekonomikas ministriju (tālr.67013248, e-pasts: licencesana@em.gov.lv) par iespējamo interesi iegūt tradicionālo importētāju tiesības. Tradicionālās tiesības nodrošinās būtiskus ieguvumus vēsturiskiem importētājiem, garantējot iespējas ar 2012.gada rudeni par ievērojami zemākiem eksporta tarifiem no Krievijas ievest vēsturiskiem importa apjomiem pielīdzināmus daudzumus. Turpretim jaunajiem importētājiem būs iespēja rindas kārtībā pieteikties uz daļu no kvotas ietvaros pieejamā Krievijas skujkoku apaļkoku importa. Vienlaikus, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Zemkopības ministriju un Latvijas Kokrūpniecības federāciju 2012.gada 28.maijā plkst.14:00 Rīgā, Brīvības ielā 55, 506.Telpā (Ekonomikas ministrijas telpās) rīkos tikšanos ar vēsturiskajiem importētājiem par gatavošanos tradicionālo importētāju tiesību iegūšanai. Savukārt 2012.gada 11.jūnijā plkst. 14:00 Mežaparka Lielās estrādes ēkā izstādes “Iepazīsties koks” telpās tiks rīkota tikšanās ar visiem Krievijas apaļkoksnes importā ieinteresētiem uzņēmumiem – gan vēsturiskiem, gan jaunajiem – par iespējām importēt Krievijas apaļkoksni.

Zīmīgi, ka pirms 2008.-2009.gadā Krievijas īstenotās eksporta tarifu paaugstināšanas Latvijas kokrūpniecības nozare ar teju 15% bija viena no lielākajām Krievijas skujkoku apaļkoku importētājām ES (2.vietā aiz Somijas). Tādējādi Latvijas kokrūpniecības uzņēmumiem ir būtiskas vēsturiskās intereses Krievijas apaļkoku importā. Plānots, ka jaunā regula stāsies spēkā 2012.gada jūnija sākumā un pēc Krievijas iestāšanās PTO ar 2012.gada augustu/septembri nodrošinās mehānismu Krievijas priedes un egles apaļkoku importam ES ar pazeminātām eksporta tarifu likmēm. Šobrīd piemēroto 25% (bet ne mazāk kā 15EUR/m3) vietā tarifu kvotas ietvaros 3,5 milj.m3 priedes apaļkoku importam tiks piemērots 15% Krievijas eksporta tarifs, bet 6 milj.m3 egles apaļkoku importam – 13% eksporta tarifs.

Līdz ar Krievijas dalību PTO tā samazinās eksporta tarifus arī citu sugu, t.sk. bērza un apses, apaļkokiem.

 

Avots:www.em.gov.lv

Papildus informācija par skujkoku apaļkoku tarifu kvotas jautājumiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *