Atskats uz Vidzemē lielāko Meža dienu pasākumu “Nāc līdzi, ejam mežā!”

Par mežu, meža kopšanu, dzīvniekiem, kukaiņiem un putniem, kas mīt mežā, bērniem jāstāsta jau no mazotnes, lai veidotu izpratni un mīlestību pret mežu, uzskata Meža dienu pasākuma “Nāc līdzi, ejam mežā!” dalībnieki un organizatori.

Nedēļas nogalē slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi” pasākumu, ko apmeklēja apmēram 1100 dalībnieku, gadskārtējo Meža dienu ietvaros organizēja Priekuļu novada pašvaldība un SIA “Metsa Forest Latvia”. Divās dienās interesantos, izzinošos un atraktīvos pasākumos piedalījās gan skolēni, skolotāji un ģimenes, gan meža īpašnieki un citi, kuri vēlējās uzzināt ko vairāk par mežu, dzīvajām būtnēm mežā. Dalībnieki bija ne tikai no bijušā Cēsu rajona, bet arī no citām Latvijas vietām – Limbažiem, Balviem, Gulbenes, Valmieras, Rīgas un Madonas.

Priekuļu novada meža apsaimniekošanas dienesta vadītājs, viens no pasākuma organizatoriem Ainārs Amantovs stāsta: “Esam gandarīti par rezultātu. Meža dienas patiešām izdevās, un gan bērni, gan pieaugušie papildināja zināšanas par mežu, uzzinot daudz arī jauna. Kopīgi ar dažādu nozaru meža speciālistiem, gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem 16 meža pieturās bija iespējams uzzināt par dabas aizsardzību, meža audzēšanu, kopšanu, par kokiem, augiem, dzīvniekiem mežā, ka arī iemēģināt roku šaušanā. Bija iespēja uzzināt par arboristu darbu, uzspēlēt meža spēles brīvā dabā, kā arī atpūsties pie ugunskura, uzcept līdzi paņemtās desiņas. Trīs iepriekšējos gados tik vērienīgs pasākums notika Kurzemē, bet šogad Vidzemē šādu nolēmām organizēt mēs. Droši varu teikt, ka tik apjomīgs Meža dienu pasākums Priekuļos līdz šim nebija bijis.”

SIA “Metsa Forest Latvia” mežsaimniecības konsultante un viena no pasākuma organizatorēm Dace Iraids atzīst: “Meža dienu pasākums izdevās, un arī atsauksmes ir ļoti labas. Bērni no pieaugušajiem nemaz tik ļoti neatšķiras. Arī mēs – pieaugušie – aptaustām, nogaršojam un tikai tad saprotam, kas mums patīk, garšo un kas ne. Tā arī bērniem ir vieglāk saprast, kas mežā notiek, ja viņi visu apskata un iepazīst mežā.” Tam piekrīt arī Jaunpiebalgas sākumsskolas skolotājas Judīte Beķere, Ruta Intenberga, Laima Kazerovska. Viņas atzīst, ka bērni dažādajās pieturās pavadīja visu dienu, bet neviens nevēlējās doties ātrāk mājās – visiem bija interesanti. Skolotājas uzver, ka, pašiem darbojoties, visu apskatot un iepazīstot, bērni mācās daudz ātrāk un vieglāk. Mārsnēnu pamatskolas skolotāja Gunta Trautmane piebilst: “Bērni daudz uzzināja, izmēģināja. Tas ir būtiskākais, lai veidotos izpratne par mežā notiekošo, meža dzīvi.”

Vienā no pieturām “Druva” satika Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas darbinieci Andu Andrušaiti, kura kopā ar kolēģiem bērniem stāstīja par kokiem, to vecumu, par kukaiņiem, putniem un citu dzīvo radību, kas dzīvo kokos. “Bērni ir zinoši. Protams, ir lietas, ko viņi nezināja, kur kļūdījās, taču ar aizrautību visu uzklausīja un apguva. Lielu interesi izraisīja tas, kā nosaka koku vecumu, ko uzskatāmi varēja redzēt piemērā – 200 gadus veca koka ripā,” pastāstīja A. Andrušaite.

Meža dienu organizatori un dalībnieki atzina, ka šādi pasākumi ir ļoti vērtīgi, un būtu svarīgi, lai gan bērniem, gan pieaugušajiem daudz biežāk būtu iespējas šādā veidā uzzināt par mežu.

Avots:www.edruva.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *