Ziemeļlatgales medību trofeju izstādē skatāma arī Āfrikas fauna

No 23. maija līdz 22. jūnijam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma Ziemeļlatgales medību trofeju izstāde, kur ikviens interesents var apskatīt izcilas briežu, aļņu, vilku, lūšu u.c. medību trofejas, te pārstāvēta pat Āfrikas fauna.

Izstāde profesionāļiem ļaus izvērtēt Latgalē medījamo dzīvnieku kvalitāti, jo te skatāmas medību trofejas, kas pēc starptautiskās CIC sistēmas novērtētas ar zelta un sudraba medaļām. Ikvienam skatītājam uzreiz varam paskaidrot, ka, piemēram, stirnas ragu atbilstību zelta medaļai trofejas profesionāļi izvērtē pēc to tilpuma, garuma, pērļainuma, izvērsuma, krāsas u.c. rādītājiem.

Izstādē piedalās mednieki no bijušajiem Rēzeknes, Balvu un Ludzas rajonu teritorijām, parādot savu mednieku aizraušanos caur visdažādākajām medību trofejām. Te bagātīgi eksponēti aļņu, briežu, staltbriežu, stirnu āžu ragi, lūšu un vilku ādas, lūšu, vilku, bebru un āpšu galvaskausi, mežacūku ilkņi, kā arī meža putnu izbāžņi.

Mednieki pārsteidz arī ar medību teritoriju, jo izrādās, ka daži ir bijuši medībās pat Āfrikā un izstādē skatāma Āfrikas fauna (Āfrikas kārpu cūkas, dažādu antilopju galvu izbāžņi).

Izstādi organizē Latvijas mednieku savienība, VMD Austrumlatgales virsmežniecība, AS Latvijas Valsts meži Ziemeļlatgales mežsaimniecība.

 

Avots:www.rezekne.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *