Zemkopības ministre: laukos jānodarbojas ne tikai ar lauksaimniecību

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma aicina ikvienu, kurš gatavo projektu iesniegšanai Lauku attīstības programmas pasākumā „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)”, pārliecināties, vai sagatavotais projekts atbilst atbalsta pasākuma mērķim – veicināt nelauksaimniecisko darbību un nodarbinātību lauku teritorijā. Zemkopības ministre Laimdota Straujuma uzsver, ka Lauku atbalsta dienests (LAD) rūpīgi izvērtēs katru projektu un piecus gadus pēc projekta apstiprināšanas uzraudzīs tā īstenošanas norisi, lai tiktu izpildīti un sasniegti visi projektā izvirzītie mērķi.

Jau ziņots, ka Lauku attīstības programmas pasākuma „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)” īstenošanas vieta ir visa Latvijas teritorija, izņemot pilsētas, kurās ir vairāk nekā 5000 iedzīvotāju. Pasākumā var pieteikties gan fiziskas personas, kas vēlas dibināt mazu uzņēmumu, gan lauku uzņēmēji, kas vēlas attīstīt jau esošu mazo uzņēmumu, gan arī lauksaimnieki, kas vēlas izveidot papildus nozari savā saimniecībā, kas nav saistīta ar lauksaimniecību. Pasākumā tiks atbalstīta gan būvniecība, gan iekārtu iegāde. Atbalstāmo nozaru loks ir pietiekami plašs – gan metālapstrāde, mēbeļu ražošana, apģērbu ražošana, ādas, koka un plastmasas izstrādājumu ražošana, gan dažādu pakalpojumu sniegšana.

Tikko nodibinātiem uzņēmumiem pieejamā maksimālā projekta summa ir 70 000 lati, bet jau strādājošiem uzņēmumiem, kas vēlas attīstīties – 140 000 lati. Šobrīd LAD ir izsludinājis konkursu astotās kārtas projektu iesniegumu pieņemšanai no 2012. gada 28. maija līdz 2012. gada 26. jūnijam.

 

Lasīt vairāk: www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *