Kokrūpniekus informēs par tradicionālo importētāju tiesībām uz Krievijas koksni

Lai informētu kokrūpniecības uzņēmumus par iespējām iegūt Krievijas tradicionālo importētāju tiesības attiecībā uz apaļkoku importu, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Zemkopības ministriju un Latvijas Kokrūpniecības federāciju šodien, 28.maijā plkst.14:00 Ekonomikas ministrijas telpās rīko tikšanos ar vēsturiskajiem importētājiem par gatavošanos tradicionālo importētāju tiesību iegūšanai.

Saistībā ar 2012.gada augustā gaidāmo Krievijas iestāšanos Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) Latvijas kokrūpniekiem jau tuvākajā laikā būs iespēja importēt šīs valsts apaļkokus ar pazeminātām eksporta tarifu likmēm, ko paredzēs jaunizveidotā Krievijas skujkoku apaļkoku eksporta uz Eiropas Savienību (ES) tarifu kvota. Tradicionālās tiesības nodrošinās būtiskus ieguvumus vēsturiskiem importētājiem, garantējot iespējas ar 2012.gada rudeni par ievērojami zemākiem eksporta tarifiem no Krievijas ievest vēsturiskiem importa apjomiem pielīdzināmus daudzumus. Turpretim jaunajiem importētājiem būs iespēja rindas kārtībā pieteikties uz daļu no kvotas ietvaros pieejamā Krievijas skujkoku apaļkoku importa. Plānots, ka jaunā regula stāsies spēkā 2012.gada jūnija sākumā un pēc Krievijas iestāšanās PTO ar 2012.gada augustu/septembri nodrošinās mehānismu Krievijas priedes un egles apaļkoku importam ES ar pazeminātām eksporta tarifu likmēm. Šobrīd piemēroto 25% (bet ne mazāk kā 15 EUR/m3) vietā tarifu kvotas ietvaros 3,5 milj.m3 priedes apaļkoku importam tiks piemērots 15% Krievijas eksporta tarifs, bet 6 milj.m3 egles apaļkoku importam – 13% eksporta tarifs.

Pirms 2008.-2009.gadā Krievijas īstenotās eksporta tarifu paaugstināšanas Latvijas kokrūpniecības nozare ar teju 15% bija viena no lielākajām Krievijas skujkoku apaļkoku importētājām ES, tāpēc Latvijas kokrūpniecības uzņēmumiem ir būtiskas vēsturiskās intereses Krievijas apaļkoku importā. Līdz ar Krievijas dalību PTO tā samazinās eksporta tarifus arī citu sugu, t.sk. bērza un apses, apaļkokiem.

 

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *