Baltkrievijā atvērta jaunā “Ivatsevichdrev” kokskaidu plātņu ražošanas rūpnīca

Testa režīmā ražošana uzsākta atklātās akciju sabiedrības “Ivatsevichdrev” (Brestas apgabals) jaunajā laminēto kokskaidu plātņu (LKSP) un parasto skaidu plātņu (KSP) ražošanas rūpnīcā – saražota pirmā kokskaidu plātņu paraugpartija un sasniegti 60% no maksimālās iekārtu ražošanas jaudas.

Šobrīd rūpnīcā tiek turpinātas iekārtu pārbaudes un to pieregulēšana, kā arī atstrādātas tehnoloģijas. Rūpnieciskos apjomos plātņu materiālu ražošanu plānots uzsākt jūnija otrajā pusē.

Jaunās rūpnīcas ražošanas jauda ir 250 000 kubikmetru plātņu gadā. Ar firmas “Siempelkamp” modernākajām iekārtām rūpnīcā tiks ražotas plātnes ar biezumu no 8 līdz 40 mm, platumu 1830 un 2070 mm, garumu 2440 un 2750 mm. Visi procesi jaunajā rūpnīcā ir automatizēti, ļaujot ievērojami samazināt ražošanas izmaksas, ekonomēt enerģētiskos un izejvielu resursus, kā arī divkāršot darba ražīgumu.

Akciju sabiedrības “Ivatsevichdrev” realizētais projekts spēlēs nozīmīgu lomu gan Baltkrievijas mēbeļu rūpniecībā, gan reģiona attīstībā – uzņēmuma jaunā produkcija ir importu aizstājoša un orientēta uz eksportu, tāpēc saražotās plātnes tiks realizētas gan vietējā, gan ārvalstu tirgos.  Iepriekšēja vienošanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem par laminēto kokskaidu plātņu piegādi uz Krieviju, Baltijas valstīm un Vidusāziju jau slēgta, informējis uzņēmuma ģenerāldirektors Boriss Mihņuks.

Mērķtiecīgas darbošanās rezultātā vairāku desmitu gadu garumā, “Ivatsevichdrev” kļuvis par vienu no lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem Baltkrievijā, kurā šobrīd nodarbināti vidēji 1040 strādājošie. Uzņēmumam pieder zāģētava, sintētisko sveķu, kokskaidu plātņu ražošanas cehs, laminēto skaidu plātņu un mēbeļu detaļu ražošanas cehs. “Ivatsevichdrev” produkcija tiek eksportēta uz 20 pasaules valstīm, t.sk. uz Krieviju, Beļģiju, Nīderlandi, Dāniju, Vāciju, Latviju, Lietuvu un Ungāriju.

Latvijā ražotās kokskaidu plātnes (tostarp OSB un tamlīdzīgas koka plātnes) uz Baltkrieviju 2010.gadā tika eksportētas 1,03 miljonu latu vērtībā, liecina LR Centrālās statistikas pārvaldes dati, savukārt 2011.gadā – 703,2 tūkst. latu vērtībā (-32,0%) un šā gada pirmajā ceturksnī – vēl par 24,5% mazāk nekā gadu iepriekš.

 

Avots:www.butb.by

http://www.ivacevichdrev.by/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *