Baltkrievijā uzsākta balinātās celulozes rūpnīcas projekta realizācija

Apjomīgās balinātās celulozes rūpnīcas Baltkrievijā projekta izstrādi plānots pabeigt šā gada oktobrī. Ķīnas puses projekta dalībnieki jau saņēmuši avansa maksājumu no Baltkrievijas bankas 115 miljonu ASV dolāru (~65 miljonu latu) apmērā. Savukārt Ķīnas banka “Eksimbank” jaunās rūpnīcas būvniecībai projekta kontraktoram piešķīrusi kredītu 654 miljonu dolāru (~368 miljonu latu) apmērā.

Projektētā rūpnīcas celtniecības laukuma platība ir aptuveni 90 hektāri. Celtniecības darbus plānots uzsākt jau šā gada vasarā. Ar jaudu 400 000 tonnu gadā jaunajā rūpnīcā balinātā celuloze tiks ražota gan no lapu kokiem, gan skuju kokiem. No lapu kokiem, kur 80% veidos bērzs un 20% – apse, ik gadu plānots saražot 100 000 tonnu un no skuju kokiem (pamatā priedes) – 300 000 tonnu balinātās celulozes. Atzīmēts, ka šai rūpnīcā ražošanā tiks izmantota tikai vietējā koksne.

Līdz ar šī projekta īstenošanu, Baltkrievijas celulozes un papīra rūpniecība tiks pilnībā nodrošināta ar pašmāju tirgū ražotām augstas kvalitātes izejvielām. Tāpat daļu saražotās produkcijas plānots eksportēt (ap 300 000 tonnu gadā par aptuveni 255 miljoniem dolāru). Kā perspektīvākie eksporta tirgi norādīta Krievija, Ķīna, Ukraina un Rietumeiropas valstis.

Augstas kvalitātes balinātās sulfātcelulozes ražošanas rūpnīcas trūkums Baltkrievijā ir galvenais šī sektora attīstību kavējošais faktors. Nepietiekamo koksnes ķīmiskās pārstrādes jaudu dēļ Baltkrievija līdz šim bija atkarīga no celulozes un tās produktu importa – 2011.gadā Baltkrievijā no ārvalstīm tika ievesti 18,4 tūkst. tonnu celulozes 14,4 miljonu dolāru (~8 miljonu latu) vērtībā.

Jaunajā celulozes rūpnīcā paredzēts uzstādīt pasaulē plaši pazīstamā Austrijas koncerna “Andritz AG” ražotās iekārtas, kas ir pilnībā automatizētas un atbilst visām Baltkrievijas Republikas vides aizsardzības likumdošanas prasībām.

 

Avots:www.lesomat.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *