Granulu apkures katlu ražotāja SIA “Grandeg” biznesa veiksmes stāsts

Uzņēmuma “Grandeg” īpašnieka Andra Lubiņa biznesa veiksmes stāsts Latvijā ir kļuvis leģendārs. 90. gadu sākumā Andris Lubiņš no Kanādas pārveda ideju un savā garāžā uzbūvēja pirmo granulu apkures katlu, no tā brīža Latvijā sākās granulu apkures ēra. Šobrīd Andris Lubiņš ir autoritāte. Arī tiem, kas pirms 20 gadiem gardi smējās: „Lubiņ, ko tu esi iedomājies, kādas granulas!?”

2011. gadā SIA “Grandeg” saņēma Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balvu par gada inovatīvāko produktu – granulu apkures katlu GD TURBO. Šis granulu katls ir inovatīvs ar tā konstrukciju un automātiku – īpašu pašattīrošo degli, pašattīrošām siltumapmaiņas caurulēm un citām modernām tehnoloģijām. “Nezinu pasaulē nevienu uzņēmumu, kas granulu katla izstrādē būtu izmantojis šādas tehnoloģijas,” stāsta A.Lubiņš.

Biznesā jau no paša sākuma iets ar plašu vērienu – tiklīdz sākta ražošana un katlu tirdzniecība, bija skaidrs uzstādījums: tiem jābūt visā Latvijā un Baltijā. Pēc 2 – 3 gadiem uzņēmums jau pārdeva pirmos katlus uz Zviedriju un Somiju. Uzņēmums specializējies šaurā nišā – “Grandeg” ražo granulu katlus, kas radīti tikai un vienīgi granulu kurināmajam. Kurtuve, deglis, siltumapmaiņas un granulu padeves konstrukcija ir radīta tā, lai, kurinot granulas, sasniegtu maksimālu ekonomiju un lietderības koeficientu. Ar to arī uzņēmums atšķiras no citiem granulu katlu ražotājiem. Ražoto apkures katlu spēju nodrošināt to ekonomiskumu un lietderību apstiprina arī Rīgas Tehniskās universitātes studenti – topošie speciālisti, kas raksta savus bakalaura, maģistra darbus, strādājot ar “Grandeg” katliem.

Runājot par jaunākajām tendencēm, pašlaik tirgū ir pieprasījums pēc modernākām tehnoloģijām siltumtehnikā, automātikā un kinētikā jeb mehāniskajā daļā, piemēram, lai katlam būtu ērtāka granulu padeve, arī komunikācijā, lai katlu varētu darbināt, pieslēdzoties caur mobilo telefonu vai internetu. Šobrīd “Grandeg” eksportē apmēram 60 – 70% no saražotās produkcijas, galvenokārt uz Krieviju, Ukrainu, arī Lietuvu, Igauniju, Somiju, Zviedriju, Vāciju, Franciju, Grieķiju, Angliju un Īriju. Jau divus gadus uzņēmums strādā pie iekļūšanas Amerikas un Kanādas tirgū, kam nepieciešamas lielas investīcija, jo ir daudz atšķirīgā, piemēram, elektrosistēmas, sertifikācija u.t.t. Lai iekļūtu svešas valsts tirgū, jābūt labākajam, un mēs tādi esam, īpaši pateicoties modernajām tehnoloģijām, ko izmantojam katlu ražošanā, ar lepnumu stāsta A.Lubiņš.

Šobrīd pārdošanā ir apmēram 30 uzņēmuma “Grandeg” ražotie katli. Katru gadu tiek izstrādāti vēl viens vai divi produkti, bet jau esošie modeļi – uzlaboti un papildināti ar jaunām tehnoloģijām. Uzņēmumā izstrādātas piecas produktu grupas, lai katls būtu pieejams gan cilvēkiem ar vidējiem, gan augstiem ienākumiem. Lētāks ir pusautomātisks katls ar manuālu tīrīšanu, savukārt katli ar pilnīgu automatizāciju ir dārgāki. Tomēr visi “Grandeg” katli gan lētākie, gan dārgākie ir vienādi ekonomiski un kvalitatīvi.

 

Lasīt vairāk:www.building.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *