Igaunijas koka māju ražotāju eksporta ienākumi šogad turpina pieaugt

No Igaunijas šā gada pirmajos trīs mēnešos eksportēto koka māju kopvērtība sasniedza 33,7 miljonus eiro, liecina Igaunijas Vides informācijas centra dati. Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, tas ir par 2% vairāk.

Igaunijā ražoto koka māju galvenais noieta tirgus joprojām ir Norvēģija, kur pirmajā ceturksnī šī produkcija piegādāta 10,6 miljonu eiro vērtībā. Tai seko Vācija ar 7,9 miljoniem eiro un Francija – ar 3,3 miljoniem eiro. Tāpat Igaunijas koka māju ražotājiem nozīmīgi eksporta tirgi ir Lielbritānija, Somija, Holande un Zviedrija.

Jau ziņots, ka 2011.gadā Igaunijas koka māju eksporta vērtība pieauga par 23,8% un pārsniedza 170 miljonus eiro. Tradicionāli visvairāk – 50,6 miljonu eiro vērtībā – koka mājas eksportētas uz Norvēģiju (par  6,3% vairāk nekā 2010.gadā), Vāciju un Franciju, kur produkcija piegādāta attiecīgi 34 miljonu un 14,3 miljonu eiro kopvērtībā, liecina Igaunijas Vides informācijas centra dati.

Kopumā koksnes izstrādājumi no Igaunijas 2012.gada pirmajā ceturksnī eksportēti 348,5 miljonu  eiro vērtībā, kas gada griezumā ir pieaugums par 3,4%, savukārt importēti – 86,6 miljonu eiro vērtībā.

 

Avots:www.puitmajaliit.ee

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *