Palielina finansējumu Augstas pievienotās vērtības investīciju atbalsta programmai

Ministru kabinets 26.jūnija sēdē akceptēja Ekonomikas ministrijas ierosinājumu palielināt ERAF līdzfinansējumu un valsts uzņemto virssaistību apjumu atbalsta programmā “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”, kas, pēc sākotnējām prognozēm, ļaus atbalstīt divas reizes vairāk komersantu projektu kā iepriekš cerēts.

Atbalsta programmas ietvaros ir saņemts 51 projekta iesniegums, kas pretendē uz līdzfinansējumu 82 039 631,00 latu apmērā. Līdz šim programmas kopējais finansējums bija 26 173 764 latu, kas ļautu atbalstīt 16 projektus. Šodien pieņemtais lēmums kopējā finansējuma apmēru palielina līdz 47 152 788,79 latiem, tādējādi sniedzot iespēju atbalstīt 29 projektus. Jāņem vērā, ka projektu vērtēšana notiek līdz š.g. 2.jūlijam, un šobrīd plānotais atbalstīto projektu skaits noteikts, ņemot vērā iesniegto projektu vidējo apjomu, un finālā atbalstīto projektu skaits var atšķirties. Papildus finansējums piešķirts un virssaistību apmērs palielināts no šīs pašas programmas “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” projektu iesniegumu atlases 1.kārtā neiztērētā finansējuma, kā arī no programmas „Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde – atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanai ražošanā” neiztērētā finansējuma.

Programmas “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādejādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm. Aktivitātes ietvaros finansējumu piešķir ieguldījumiem pamatlīdzekļos – jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādei un ēku un būvju būvniecībai un rekonstrukcijai.

 

Lasīt vairāk:www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *