Jauns atbalsts sadarbības partneru meklēšanai Eiropas bioenerģijas tirgū

2010.gada septembrī Eiropas biomasas asociācija „AEBIOM” sadarbībā ar Eiropas Savienības dalībvalstu asociācijām uzsāka bioenerģijas projektu „Cross Border Bioenergy”, kura mērķis ir palīdzēt maziem un vidējiem uzņēmumiem izvērtēt Eiropas tirgu un tirgus situāciju dažādās valstīs bioenerģijas jomā un veicināt uzņēmējdarbības attīstību, atrodot sadarbības partnerus citās valstīs.

Bieži vien, lai uzsāktu vai paplašinātu biznesu ārpus Latvijas robežām, trūkst detalizētākas informācijas par reālo tirgus situāciju un apstākļiem konkrētajā valstī interesējošā jomā, kā arī ir grūtības atrast sadarbības partnerus. Tāpēc 2011.gada nogalē tika veikts apjomīgs datu vākšanas process visās projektā iesaistītajās Eiropas valstīs sekojošos sektoros: biogāze, mazo jaudu apkure, centrālā apkure, koģenerācija, biodegviela un biomasa. Detalizētās tirgus analīzes rezultāti ir atspoguļoti mājas lapā www.crossborderbioenergy.eu, parādot katras Eiropas valsts tirgus pievilcīgumu katrā no iepriekš minētajiem sektoriem. Papildus pētījumu datiem tika izstrādātas arī rokasgrāmatas par biogāzi, mazo jaudu apkuri, centrālo apkuri, koģenerāciju un biodegvielu.

Lai veicinātu starpvalstu biznesa kontaktu veidošanos un sadarbības partneru atrašanu, mājas lapā www.crossborderbioenergy.eu ir izveidota arī B2B (business to business) platforma, piedāvājot iespēju uzņēmumiem bez maksas ievietot informāciju par sevi vai meklēt sev sadarbības partnerus citās valstīs.

 

Avots: Eiropas biomasas asociācija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *