Ar savu dizaina produktu grib iekarot Eiropas tirgu

Jelgavas biznesa inkubatora uzņēmums «my space», kas ražo dizaina bērnu mēbeles, nesen atgriezies no dalības starptautiskā izstādē Austrālijā. Uzņēmuma vadītāja Aija Priede-Sietiņa norāda, ka tieši Austrālijas tirgū uzņēmums šobrīd saskata vislielākās iespējas.

«Jau pašā sākumā orientējāmies uz eksportu. Sākotnēji pat nebija doma mūsu mēbeles pārdot Latvijā, jo šķita, ka šādam produktam tirgus šeit būs par niecīgu. Tomēr izrādījās, ka interese ir liela, un šobrīd zīmola «kukuu» «bird&berry» kolekcijas mēbeles ir iespējams iegādāties arī Latvijā, salonā «Kate»,» stāsta uzņēmuma vadītāja. Lai gan uzņēmums šobrīd ir tirgus apguves procesa pašā sākumā, «kukuu» mēbeles jau nopērkamas Honkongā, bet no nākamā mēneša būs pārdošanā arī Lietuvā, Igaunijā un Šveicē. Turpmākais mērķis ir iekarot Eiropu. «Manuprāt, tirgot dizaina produktu ar savu zīmolu Vācijā vai Francijā ir augstākā pilotāža. Tirgotāji šajos tirgos ir ar senām tradīcijām, uzskatiem, ko ir praktiski neiespējami ietekmēt,» stāsta A.Priede-Sietiņa, norādot – viens no veidiem ir dalība izstādēs.

«Kukuu» mēbeles jau izrādītas četrās izstādēs – «Kind+Jugend 2011» Ķelnē, Vācijā, «Baltic Furniture Fair 2011» Rīgā, «Stockholm Furniture and Light Fair 2012» Stokholmā, Zviedrijā, un «National Buyers Show 2012» Sidnejā, Austrālijā. Arī šoruden ir iecere piedalīties izstādē Ķelnē, un uzņēmums jau sācis gatavoties šim notikumam. A.Priede-Sietiņa uzskata, ka svarīgi ir piedalīties kādā izstādē vairākus gadus pēc kārtas, jo klienti izvērtē, cik uzticams un stabils ir uzņēmums, bet vienreizēja dalība izstādē var radīt priekšstatu, ka uzņēmums ir «pārejoša parādība». Viņa norāda – mēbeļu ražošanas biznesā tomēr ir arī tāda nianse, ka produkcija ir liela apmēra un to nav tik vienkārši aizvest un prezentēt potenciālajiem klientiem, bet izstāde šajā ziņā ir labs variants, jo tajā satiekas nozarē strādājošie un ieinteresētie.

Vēl viens fakts, ar ko jaunais uzņēmums (Jelgavas biznesa inkubatorā uzņēmums ir 17 mēnešus) lepojas, ir «Gada balva dizainā 2011», kas saņemta par kolekciju «bird&berry». «Šī balva mums bija kā papildu stimuls darboties tālāk, turklāt, ja piedāvātais produkts ir dizaina produkts, tad šādas balvas ir ļoti nozīmīgas biznesa attīstībā,» tā A.Priede-Sietiņa, piebilstot, ka arī šogad «kukuu» mēbeles ir starp žurnāla «Deko» konkursa «Gada balva dizainā 2012» finālistiem.

Uzņēmums «my space» nodarbojas ar produktu dizaina izstrādi, mārketingu, klientu piesaisti un apkalpošanu. Ražošana ir ārpakalpojums, un, lai gan konkrētu uzņēmumu A.Priede-Sietiņa minēt nevēlas, viņa norāda, ka mēbeles tiek izgatavotas Latvijā. «Arī turpmāk vēlamies saglabāt šādu modeli, jo uzskatu, ka katram ir jānodarbojas ar to, kas padodas un patīk vislabāk,» tā viņa, piebilstot, ka šobrīd ražošana notiek cikliski, pa partijām, jo neviens ražotājs nebūtu ieinteresēts izgatavot tikai dažas vienības.

 

Avots:www.jelgavasvestnesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *