Šogad “Meža olimpiādē 2012” uzvaru svin Vecumnieku vidusskola

Tērvetes dabas parka Pasaku vilcieniņš Meža olimpiādes finālistus ieveda meža valstībā, kur norisinājās spraiga sacensība starp Latvijas zinošākajām un erudītākajām skolu komandām. lai izcīnītu galveno balvu – dabas ekspedīciju uz Norvēģiju.

Pirmā olimpiādes daļa notika jaunajā Koksnes takā. Atpazīt koksnes paraugus, aprēķināt statistikas datus par mežu, zināt putnus un to būrīšus, atpazīt dzīvnieku pēdas, pielietot dažādus instrumentus, noteikt valdošās koku sugas Tērvetes dabas parkā,  jaunizveidotās Rūķu sētas iemītniekiem un tās viesiem izgatavot ilgtspējīgu koka rotaļlietu, orientēties mežā, no dabā redzētā un dzirdētā izgatavot mūzikas instrumentu un noslēgumā vēl sacerēt savu himnu mežam – „Meža olimpiādes 2012″ finālistiem Tērvetes dabas parkā veicamie uzdevumi bija pārbaudījums, taču spēcīgajām sešu skolu komandām no Līgatnes, Mazzalves, Rīgas, Vecumniekiem, Gulbenes un Rugājiem šie cietā rieksta uzdevumi bija viegli pārlaužami.

Šī mācību gada Meža Olimpiādes uzvarētāji – 1. vieta Vecumnieku vidusskolas skolotājai Ilzei Cīrulei ar audzēkņiem Emīliju Briedi un Pīteru Patriku Sprūdu, 2. vieta – Līgatnes novada vidusskolai un 3. vieta – Mazzalves pamatskolas komandai. Pirmo trīs vietu ieguvēji augustā dosies ārzemju dabas ekspedīcijā uz Norvēģiju, savukārt 4. vietas ieguvēji dosies ceļojumā uz Stokholmu. Šo brīnišķīgo iespēja sniedz šī gada Meža olimpiādes atbalstītājs – kompānija „Tallink”.

Meža olimpiāde notiek jau sesto reizi, bet šī gada tēma bija īsts izaicinājums pedagogiem – Informātika mežā! Tomēr vairāk kā 190 skolotāji no 81 Latvijas skolas pierādīja, ka ir pietiekami radoši un zaļi, lai mežā ienestu datorzinības. Kopumā par iekļūšanu Meža olimpiādes finālā cīnījās 195 skolotāju stundu apraksti, kurus profesionālā žūrija vērtēja gan pēc atbilstības skolu standartiem, gan arī pēc radošuma un oriģinalitātes.

Meža olimpiādes mērķis ir rosināt skolotājus iekļaut vispārējās izglītības mācību priekšmetos tēmas un pasākumus, kas saistīti ar zināšanu, pieredzes un iemaņu gūšanu, skolēniem esot tiešā saskarē ar mežu, apkārtējo vidi.  Olimpiādi organizē AS „Latvijas valsts meži” vides izglītības programmas „Izzini mežu” un „Mammadaba meistarklase” ietvaros.

 

Avots:www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *