Kokapstrādes uzņēmums “NDB Timber” plāno kāpināt eksportu uz Vāciju

Jēkabpils kokapstrādes uzņēmums SIA “NDB Timber” plāno pakāpeniski palielināt produkcijas ar augstāku pievienoto vērtību – līmdēļu mēbeļu sagatavju – eksportu uz Vāciju, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “NDB Timber” valdes priekšsēdētājs Ervīns Dāboliņš. Patlaban lielākā daļa jeb 60% uzņēmuma produkcijas tiek eksportēta uz Itāliju, bet Vācijas tirgus daļa eksportā ir aptuveni 10%. Kopumā uzņēmums eksportē 99% no saražotās produkcijas.

“Pamattirgus uzņēmuma produkcijai ir Itālija. Tāpat esam sākuši eksportu arī uz Vāciju, kur sūtām mēbeļu sagataves ar ļoti augstu pievienoto vērtību. Ar Vāciju strādājam jau kādu pusgadu, ceram, ka šis tirgus attīstīsies veiksmīgi. Pagaidām vēl mācāmies strādāt ar vācu partneriem, pilnveidojam arī produktu. Protams, eksportējam arī uz Skandināviju, bet šie apjomi nav tik lieli. Nelielu produkcijas apjomu, piemēram, gatavās līstes baseiniem, esam eksportējuši arī uz Zviedriju, bet tas nebija būtisks,” skaidroja Dāboliņš.

Jautāts, ar ko sadarbība ar Itālijas partneriem atšķiras no Latvijas uzņēmējiem ierastākās Vācijas un Skandināvijas, Dāboliņš sacīja, ka maksājumu disciplīna itāļu partneriem krietni vairāk pieklibo salīdzinājumā ar vāciešiem vai skandināviem. Dažreiz ir bijuši kavējumi, taču priekšapmaksu partneriem uzņēmums pagaidām vēl neprasa. “Pirms krīzes viss notika ļoti labi, maksājumi tika veikti stingri pēc grafika, bet tad, kad sākās krīze, naudas plūsmas sāka palēnināties. Līdz šim mēģinājām strādāt ar esošo naudas plūsmu, bet šogad sākām izmantot faktoringa pakalpojumu, jo naudas plūsma pasliktinājās. Krīzes gadi pieradināja cilvēkus nemaksāt laikā, arī Eiropā. Uz vāciešiem tas īpaši neattiecas, bet tagad arī skandināvi mēdz kavēt maksājumus,” sacīja Dāboliņš.

Jautāts, vai uzņēmuma finansiālās stabilitātes vārdā ir doma palielināt tirgu Vācijā un pakāpeniski samazināt eksportu uz Itāliju, Dāboliņš atbildēja apstiprinoši. “Vairāk pievērsīsimies Skandināvijas tirgum un arī Vācijai. Vācijai tāpēc, ka tur ir maksājumu disciplīna un iespējams pārdot produktus ar augstāku pievienoto vērtību, bet Skandināvijai tāpēc, ka tur var pārdot gatavāku produktu. Skandināvijā ir grūtāk konkurēt, jo tur lielu daļu tirgus aizņem Igaunijas uzņēmumi. Itālijas īpatsvars eksporta apjomos jau patlaban samazinās. Kādreiz uz Itāliju tika eksportēti aptuveni 90% no saražotā, bet tagad tie ir 60% un šī samazināšanās tendence vēl turpināsies,” norādīja Dāboliņš.

Viņš piebilda, ka tad, ja attīstīsies Vācijas tirgus, tad “NDB Timber” varēs pārsniegt miljona latu apgrozījumu gadā. Patlaban viss liecina par to, ka šajā tirgū iespējas strādāt ir, sacīja Dāboliņš. 2011.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 644 523 lati un peļņa – 65 906 lati. 2010.gadā “NDB Timber” apgrozījums bija 456 439 lati un uzņēmums strādāja ar 47 142 latu peļņu.

 

Avots:www.kapitals.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *