Gūst panākumus, ražojot stendus pasaules slaveniem kosmētikas zīmoliem

Pirms 15 gadiem dibinot uzņēmumu, doma par eksportu SIA “Ansona mēbeļu fabrika” nebija aktuāla, jo bija iecerēts ražot augstākas kvalitātes mēbeles individuālajiem pasūtītājiem vietējā tirgū. Šo ieceri uzņēmums īstenoja vien pirmajos piecos pastāvēšanas gados, bet pēc tam radās iespēja eksportēt, turklāt gana specifiskā nišā – kosmētikas zīmolu stendu ražošanā, raksta žurnāls “Lietišķā Diena.

„Pasaulē tā ir ierasta prakse, ka kosmētikas veikalos katram zīmolam ir savs stends, kas ir kā neliela sala vai kosmosa kuģis. Zīmoli savā starpā konkurē un šajās mēbelēs izmanto visjaunākās tehnoloģijas – gan materiālu, gan apgaismes ziņā,” skaidro uzņēmuma īpašnieks Kārlis Emsis. Stendu izgatavošana prasa nopietnu darbu – ideju sākotnēji izstrādā dizaineri, inženieri un arhitekti, bet pēc tam mēbeles izgatavo ražotāji. Uzņēmums eksportē apmēram 50% no saražotās produkcijas – uz Skandināvijas valstīm, Lietuvu un Igauniju.

„Sākotnēji es domāju, ka tas nebūs tik interesanti, bet, jo skaļāks kosmētikas zīmols, jo vairāk tas ir ieguldījis stenda dizainā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, un cenšas to uzbūvēt ļoti sarežģītu, lai būtu grūti to atdarināt un nokopēt,” atklāj K. Emsis. Savulaik viņš pēc kosmētikas ražotāju uzaicinājuma bijis Rietumeiropā, lai redzētu, kādā kvalitātē tiek būvēti stendi. Zīmoli ar uzslavām nemētājas, bet Latvijā ražotās mēbeles kvalitātes ziņā neatpaliek un reizēm pat ir labākas par Rietumeiropas produkciju.

Pirmais kosmētikas zīmols, kas uzmeklēja “Ansona mēbeļu fabrika”, bija Francijas uzņēmums L’Oréal, kas kādam Latvijas pārstāvim bija uzdevis atrast mēbeļu ražotāju. Šis cilvēks – Ivo Rundāns – par “Ansona mēbeļu fabrika” bija uzzinājis no rekomendācijām un ieradās ražotnē. Sākotnējā reakcija uz piedāvājumu ražot kosmētikas stendus ārvalstu veikaliem gan bija skeptiska, jo uzņēmuma vēlme bija ražot smalkas mēbeles individuālajiem pasūtītājiem. L’Oréal pārstāvis ierosināja pamēģināt. „Mēs piedāvājām cenas, viņi piekrita, veicām pirmā pasūtījuma izpildi, un pašiem par pārsteigumu darbs šķita interesants,” atzīst uzņēmējs.

SIA “Ansona mēbeļu fabrika” gatavo mēbeles ne vienam vien skaļam kosmētikas zīmolam: Giorgio Armani, Yves Saint Laurent, Hugo Boss, Lancôme, Biotherm, Gucci, Kanebo, Shiseido, Kerastase u. c. Ārzemēs lielākais projekts bijis vecākajā Stockmann veikalā pasaulē – Helsinku centrā, kur uzņēmums uzbūvēja apjomīgu Biotherm stendu.

2011.gadu SIA “Ansona mēbeļu fabrika” noslēdza ar 582 498 latulielu apgrozījumu un 59 820 latu lielu peļņu.

 

Avots: Žurnāls “Lietišķā Diena” (04.07.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *