Liela apjoma investīciju projektu realizācijai atbalstu saņems 17 uzņēmumi

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta programmas “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” otrās kārtas ietvaros no 51 projekta atbalstīti 17 projekti par kopējo summu 32,9 miljoni latu. Sākotnēji otrās kārtas projektiem bija paredzēts finansējums 26,2 miljonu latu apmērā, tomēr, rēķinoties ar iespējamo nepieciešamību finansēt lielāku projektu skaitu, valdība 27. jūnijā nolēma konkursā pieejamo finansējumu līdz 47,1 miljonam latu. Tādējādi iesniegto projektu izvērtēšanas rezultātā izmantota tikai daļa no papildus summas. Galvenais projektu iesniegumu noraidīšanas iemesls bijis programmas mērķim un vērtēšanas kritērijiem neatbilstošas kvalitātes projekti – biznesa plānu neatbilstība reālajiem tirgus apstākļiem, neesoši ieguldījumu pētniecībā un attīstībā, tādā veidā nenodrošinot aktivitātē paredzēto inovācijas līmeni, skaidro Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Ekonomikas ministrija tuvākajā laikā rosinās valdību akceptēt atbalsta programmā “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” neizmantoto finansējumu novirzīt atbalstam jaunu produktu ieviešanai ražošanā. Plānots, ka jau šā gada rudenī komersanti tiks aicināti iesniegt projektu pieteikumus programmas “Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā” 3.kārtā. Iepriekšējās šīs atbalsta programmas kārtās komersantu aktivitāte bija liela – apstiprināti 103 projekti par kopējo finansējumu 32,7 miljonu latu. Tā kā uzņēmēji regulāri pauduši interesi par atbalsta saņemšanu jaunu produktu ieviešanai ražošanā, ministrija uzskata, ka papildus finansējuma piešķiršana šim mērķim ļaus sasniegt labus rezultātus un par 3.kārtā pieejamo finansējumu 14,2 miljonu latu apmērā būtu iespējams atbalstīt aptuveni 45 projektus jaunu produktu ražošanas uzsākšanai. Galvenā šīs programmas priekšrocība, ko atzinīgi novērtē arī Latvijas uzņēmēji un kas palīdz attīstīt uzņēmējdarbību reģionos, ir būtiski mazāks īstenojamo projektu finansiālais apjoms.

„Uzņēmēji, īpaši reģionos, ļoti bieži interesējas par iespēju radīt programmas, kas ar ES struktūrfondu līdzfinansējumu ļautu īstenot mazākus projektus. Mazāks projekts nenozīmē, ka tas ir mazāk svarīgs mūsu ekonomikai, īpaši ņemot vērā, ka Latvijas uzņēmēju pārliecinošu vairākumu veido tieši mazie un vidējie uzņēmēji. Jauna kārta programmā „Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā” būs laba iespēja mazajam un vidējam biznesam pretendēt uz ES līdzfinansējumu, lai celtu savu konkurētspēju, kāpinātu produktivitāti un radītu jaunas darbavietas,” norāda ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

 

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *