Veikti pirmie torificētas koksnes granulu transatlantiskie pārvadājumi

“New Biomass Energy” šobrīd ir vienīgais uzņēmums pasaulē, kas veiksmīgi uzsācis torificētas koksnes granulu ražošanu rūpnieciskos apjomos un veic šī produkta piegādi uz Eiropu.

Uzņēmumā izstrādātā unikālā tehnoloģija ļauj ražot arī industriālās kvalitātes kokskaidu granulas un daudzus citus biomasas produktus atkarībā no pircēju vajadzībām.

“New Biomass Energy” koksnes torifikācijas un granulu ražošanas rūpnīca atrodas Misisipi štatā, ASV dienvidu reģionā. Rūpnīcā uzstādītās jaudas šobrīd ļauj saražot 80 000 tonnu granulu gadā, savukārt pēc uzsāktajiem paplašināšanās pasākumiem, kas tiks pabeigti līdz šā gada beigām, ikgadēji saražojamo granulu apjoms pārsniegs 250 000 tonnu. Rūpnīcā šobrīd nodarbināti 25 strādnieki. Papildus ievērojams darba vietu skaits radīts mežizstrādātājiem un kravu pārvadātājiem, kas piegādā izejvielas un transportē gatavo produkciju. Šā gada februārī vienai no lielākajām Eiropas energokompānijām “New Biomass Energy” nosūtīja jau otro torificētās koksnes granulu kravu – 1200 tonnu apjomā, kas ir līdz šim lielākais šāda veida biokurināmā sūtījums. Jaunā tipa granulu izmantošana testa režīmā martā noslēgusies veiksmīgi, tāpēc pieņemts lēmums konkrētajā ogļu stacijā enerģijas ražošanai izmantojamo torificētās koksnes granulu īpatsvaru kurināmā bilancē palielināt līdz 70%. Pateicoties tam, ka šī veida granulas deg līdzīgi kā ogles, spēkstacija spējusi strādāt efektīvi un gandrīz sasniegusi tās maksimālo jaudu.

Jaunākās paaudzes kokskaidu granulām ir par aptuveni 25% lielāka siltumspēja. Tā kā šīm granulām salīdzinājumā ar parastajām kokskaidu granulām ir augstāks enerģijas daudzums uz masas vienību, tās ir ievērojami ekonomiskāk transportējamas. Turklāt, šis produkts ir mitrumizturīgs, tādēļ arī praktiskāk pārvadājams un uzglabājams.

Ar mērķi darboties videi draudzīgā veidā un palielināt atjaunojamo energoresursu patēriņa īpatsvaru, koksnes torifikācijā un granulu ražošanā iesaistījusies arī trešā lielākā integrētā energokompānija ASV – „ConocoPhillips”, kas kļuvusi par kokskaidu granulu ražotājkompānijas „Enviva” (ASV) sadarbības partneri projektā, kas paredz torificētās koksnes granulu ražošanas uzņēmuma „Eco Biomass Technologies” izveidi. Saskaņā ar projektu, ražošana jaunajā rūpnīcā tiks uzsākta 2013.gadā.

Par to, ka pieprasījums pēc šī veida granulām ir, un Eiropas tirgū tas turpina pieaugt, liecina uzņēmēju un investoru aktivitāte vērienīgu projektu realizācijā. Jau ziņots, ka “Biomass Secure Power” Britu Kolumbijā būvē rūpnīcu, kurā jaunās paaudzes torificētās kokskaidu granulas tiks ražotas eksportam uz Āziju. Uz 10 gadiem noslēgtais līgums ar Āzijas sadarbības partneriem paredz ik gadu šī reģiona tirgum piegādāt 250 000 tonnu saražotā biokurināmā. Torificētās koksnes granulu rūpniecība vērienīgos apjomos tiek plānota arī Krievijā – 27.martā Arhangeļskas apgabala gubernators Igors Orlovs tikās ar Krievijas – Amerikas kopuzņēmuma „Midway United Limited” delegāciju un Skandināvijas firmu pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar apgabala teritorijā realizējamo jaunās paaudzes biokurināmā ražošanas projektu. „Midway United Limited” plāni šai biznesa nišā ir vērienīgi – līdz 2020.gadam uzņēmums Krievijā plāno uzcelt vairākas šāda veida rūpnīcas, kurās kopumā tiktu saražoti līdz 10 miljoni tonnu biokurināmā. Aptuveni trešdaļa no šī apjoma varētu tikt saražota Arhangeļskas apgabalā. Šobrīd tiek gatavots pirmās rūpnīcas būvniecības projekts, kur paredzētā ražošanas jauda ir 70 000 tonnu granulu gadā. Rūpnīcas darbības sākums plānots 2013.gada decembrī.

 

Avots:www.newbiomass.com

www.envivabiomass.com

www.forestdialogue.livejournal.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *