Svaigas idejas, labās prakses pārņemšana un sertifikāti atver tirgus

Arī tāda jebkurai mājai nepieciešama elementa kā durvju ražošanā ir ne tikai iespējamas inovācijas, bet tās pat ir nepieciešamas, lai spētu īstenot dažādus un pirmajā brīdī pat šķietami neiespējamus uzdevumus. To savā darbībā cenšas īstenot SIA „Līva AB Nord”.

Uzņēmuma valdes loceklis Dzintars Ābele savulaik sācis no nulles – pakāpeniski gan atklājis dažādus specifisku durvju ražošanas knifiņus, gan arī iedzīvinājis Latvijā ārzemēs noskatītus risinājumus durvju apdarē. Ražošanas tehnoloģiju izstrādāšanas pamatā ir iegūtā izglītība Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas kokapstrādes tehnologa specialitātē un pieredze, kas gūta, savulaik vadot Rīgas mēbeļu kombināta fabrikas „Teika” cehu.

SIA „Līva AB Nord” specializējas tikai durvju ražošanā pēc pasūtījuma un tā saucamo masveida lēto produkciju neražo. Trīs dažādu sertifikātu – ugunsdrošības, skaņas izolācijas un tolerances (izgatavošanas precizitātes) – dēļ uzņēmuma izstrādājumi atrodami ne tikai Latvijā, bet arī Norvēģijā, Zviedrijā, Šveicē un Krievijā (Maskavā). Šobrīd uzņēmumā tiek projektētas un ražotas durvis gan slimnīcām, gan koncertzālēm, dzīvojamām un sabiedriskajām ēkām, ražošanā izmantojot plātņu materiālus. Meklēt jaunus risinājumus, tādējādi sekmējot arī uzņēmuma konkurētspējas paaugstināšanos, stimulējušas potenciālo klientu prasības. Dz. Ābele min piemēru: mājbūves uzņēmums „Husvik” bija saņēmis pasūtījumu no Norvēģijas, kur ēkai ugunsdrošajām ārdurvīm bija jāiztur milzīga temperatūras starpība +30 grādi C iekšpusē, kamēr ārpusē ir -30 C. „Tās nedrīkst liekties, kaut arī temperatūras starpība ir milzīga. Nācās meklēt risinājumus un materiālus. Tika atrasta tāda durvju apdare, kura sniegā, aukstumā un saulē nezaudē savas īpašības,” viņš atklāj uzņēmuma pieredzi inovācijās. Sekmīgi īstenotais projekts un kvalitāte ļāvuši iegūt arī citus pasūtījumus.

„Līva AB Nord” ražo arī specifiskas durvis, piemēram, rentgena kabinetiem, durvīs un to karkasā iestrādājot starojumu necaurlaidīgu svina plāksnīti. Jaunums ir arī tāda izgatavošanas tehnoloģija, kur, tiklīdz durvis atveras, slieksnis ieiet durvju vērtnē. Tādas durvjis tiek izmantotas gan veselības, gan sociālās aprūpes iestādēs, lai gan faktiski tās ir ērti lietojamas jebkurā ēkā.

Līdz ar koncertzāļu projektu realizāciju, no celtniekiem uzņēmums saņēma pieprasījumu pēc skaņu izolējošām durvīm. Jautājums bijis: vai uzņēmums var izgatavot durvis ar 40 decibelu skaņas izturības robežu un to apliecināt ar attiecīgu sertifikātu? Rezultātā nācies meklēt ne tikai skaņu slāpējošus materiālus, bet arī izdomāt šādu durvju konstrukcijas principus. Taču uzņēmums ticis galā arī ar šo pārbaudījumu, veicis testus akustiskajā laboratorijā un uzsācis arī skaņu izolējošo durvju ražošanu. Uzņēmuma bija iespēja šādas durvis izgatavot Krievu drāmas teātrim Rīgā un vairākām koncertzālēm. Durvīm nepieciešamie materiāli tiek iepirkti gan Latvijā (bērza saplāksni, masīvkoku), gan Lietuvā – OSB un MDF plātnes, kā arī speciālas ugunsdrošas plātnes.

Pērn „Līva AB Nord” apgrozījums ievērojami pieaudzis, salīdzinājumā ar 2010.gadu. arī par perspektīvu uzņēmējs nesatraucas, jo tiekot strādāts ar dažādiem pasūtītājiem gan Latvijā, gan ārzemēs.

 

Avots: “Dienas Bizness” (06.07.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *