Jaunzēlandē prezentēs jaunākos pasaules sasniegumus koka inženierzinātnē

Šā gada 16. – 19.jūlijā Ouklendā, Jaunzēlandē, norisināsies nozīmīgākais pasākums koksnes materiālu tehnoloģiju zinātnē – 12. pasaules konference „Koka inženierzinātne” (The 12th World Conference on Timber Engineering), kas tiek organizēta katru otro gadu ar mērķi veicināt starptautisko sadarbību koksnes tehnoloģiju attīstībā.

Šis ir prestižākais starptautiskais notikums, kas šogad vienkopus pulcēs vairāk nekā 500 inženierus, arhitektus, zinātniekus, dizainerus un ražotājus no 36 pasaules valstīm, sniedzot iespēju uzzināt par jaunākajiem sasniegumiem koka būvniecībā, dizaina inovācijām un pētījumu rezultātiem, veicinot plašāku koka izmantošanu dzīvojamo, sabiedrisko ēku u.c. konstrukciju būvniecībā. Piemēram, pētniecības konsorcijs „Structural Timber Innovation Company”, kas izveidots Jaunzēlandes un Austrālijas ražotāju un zinātnieku sadarbības rezultātā, šogad konferencē sniegs 30 prezentācijas, t.sk. par inovatīviem risinājumiem līmēto koksnes materiālu konstrukciju būvniecībā, padarot iespējamu būvēt liela izmēra, vieglas, seismiski noturīgas daudzstāvu koka ēkas, kuru izmaksas ir līdzvērtīgas, būvniecībā izmantojot tēraudu vai betonu.

Konferences ietvaros organizētās ekskursijas laikā viens no Jaunzēlandes vadošajiem arhitektūras vēsturniekiem interesentus iepazīstinās ar plašajām koka izmantošanas iespējām dzīvojamo māju būvniecībā Jaunzēlandē no 19.gs. līdz pat mūsdienām. Otras ekskursijas laikā paredzēts koka konstrukciju būvelementu ražotņu apmeklējums un būvlaukumu apmeklējums, kuros notiek koka ēku būvdarbi. Savukārt trešā ekskursija Ouklendas Universitātē būs veltīta jaunākajiem sasniegumiem un pētījumiem koka inženierzinātnē un arhitektūrā.

 

Avots:www.voxy.co.nz

Lasīt vairāk:www.conference.co.nz

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *