Jūnijā skujkoku zāģmateriālu pārdošanas cenas Vācijas tirgū joprojām nemainīgas

Lai arī kopš maija otrās puses Vācijas skujkoku zāģmateriālu tirgū tirdzniecības apjomi sākuši pieaugt, jūnija sākumā tie joprojām bija krietni zemāki, nekā ražotāji bija gaidījuši. Un līdz jūnija vidum zāģmateriālu ražotājiem pārdošanas cenas praktiski nebija izdevies paaugstināt ne vietējā tirgū, ne ārvalstu tirgos.

Lai arī zāģētavas nu jau kādu laiku strādā ar samazinātām jaudām un daļa koksnes pārstrādes apjomus samazinājušas vēl vairāk, kopējais piedāvājums gandrīz visos pārdošanas sektoros joprojām ir pārāk augsts. Tāpat zāģmateriālu realizācijas cenas ražotājiem liedz paaugstināt joprojām ievērojamais importa spiediens no Ziemeļeiropas un Austrumeiropas ražotājiem.

Ņemot vērā, ka piedāvājums tirgū šobrīd ir pietiekams, savukārt biznesa vides attīstības virzieni gada otrajā pusē – neskaidri un grūti prognozējami, vairums pircēju joprojām izturas piesardzīgi, veicot jaunus pasūtījumus. Ražotāji pauduši bažas, ka tuvākajās nedēļās spiediens uz skujkoku zāģmateriālu pārdošanas cenām varētu palielināties, tā kā gatavās produkcijas uzkrājumi jūnijā palielinājušies, bet pieprasījums pēc egles zāģmateriāliem Eiropas tirgos joprojām nav pietiekams. Taču tālāku cenu pazemināšanas iespēju lielākā daļa uzņēmumu vairs nepieļauj, gan nemainīgi augsto zāģbaļķu iepirkuma izmaksu dēļ, gan tāpēc, ka varētu turpināt samazināties ienākumi no zāģēšanas atlieku pārdošanas. Jau ziņots, ka pirmajos divos ceturkšņos attiecībā pret iepriekšējā gada pēdējo ceturksni zāģēšanas atlieku cenas pazeminājušās līdz 20% apmērā.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (27.06.2012)

Papildus informācija:www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *