Uzņēmums “Sibirskij les” apgūst jauna veida saplākšņu ražošanas tehnoloģiju

Krievijas uzņēmums OOO “Sibirskij les” (Omskas apgabalā) papilda saražojamo produktu klāstu – turpmāk papildus lielformāta bērza saplākšņu materiāliem un lobītajām finiera loksnēm uzņēmums ražos jauna veida produktu – ūdensizturīgu bērza saplāksni, kas pēc vairākiem parametriem var konkurēt ar maz leģētu tēraudu, ir daudz ērtāks materiāls izmantošanai visa veida būvniecībā un tropu klimata apstākļos var kalpot 10 – 15 gadus.

Minētais saplāksnis tiek gatavots no atsevišķi, ar speciālu bakelīta laku piesūcinātām lobītā bērza finiera loksnēm, kas augsta spiediena ietekmē tiek savstarpēji šķērsām salīmētas ar ūdensizturīgu fenola formaldehīda sveķu līmi. Kā apgalvo speciālisti, saplākšņu ražošanā izmantojot šādu tehnoloģiju, tiek nodrošināta gan augta materiāla mehāniskā izturība, gan mitrumizturība sarežģītos vides apstākļos. Turklāt šāda veida saplāksnis spēj izturēt krasas temperatūras svārstības – amplitūdā no -500C līdz +500C, ir noturīgs pret apkārtējās vides ietekmi, karstumizturīgs un degšanas laikā neizdala cilvēka veselībai kaitīgas vielas. Šīs materiālam piemītošās īpašības ļauj tā plašu izmantošanu aviācijā, auto, kuģu būvē un būvniecībā.

Uzstādītās iekārtas sākotnēji gadā ļaus saražot līdz 10 000 kubikmetru saplākšņa. Sagaidāms, ka vēlāk jaunā produkta ražošanas jaudas tiks teju trīskāršotas.

 

Avots:www.greenpressa.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *