Ieskats gaidāmajā izstādē “Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti 2012”

Kokrūpniecība ir viena no lielākajām pārstrādājošās rūpniecības nozarēm Latvijā, kas pēdējo desmit gadu laikā ir augusi vidēji par 15%, un pērn kopējais apgrozījums pārsniedza vienu miljardu latu. Kokrūpniecības nozarei ir būtiska ietekme uz valsts ekonomikas izaugsmi un makroekonomisko stabilitāti, tā sniedz būtisku ieguldījumu pievienotās vērtības un eksporta pieaugumā un ir iekļauta starp prioritārajiem valsts atbalsta segmentiem. Kokrūpniecības nozarē Latvijā palielinās gan eksporta apjomi, gan attīstās pašmāju tirgus, tāpēc kokapstrādes rūpniecībā strādājošiem uzņēmumiem – kokapstrādātājiem, mēbeļu, durvju un logu ražotājiem, koka māju un guļbūvju ražotājiem, galdniekiem, mežizstrādātājiem, celtniecības kompānijām, kokmateriālu tirgotājiem un citiem uzņēmējiem – ir būtiski paaugstināt konkurētspēju – modernizēt un efektivizēt ražožanu, ieviest ražotnēs jaunas tehnoloģijas un ar inovatīviem produktiem apgūt jaunus tirgus.

Katru gadu arvien vairāk pasaulē un Eiropā attīstās iekārtu ražošana, kā arī aug pieprasījums pēc kvalitatīvas produkcijas. Aktuāla ir nepieciešamība izmantot jaunākās tehnoloģijas, tāpēc kokapstrādes iekārtu un instrumentu izstādē “Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti 2012”, kas šogad izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies no 4. līdz 6. oktobrim, tiks demonstrēti jaunumi, kas ir būtiski gan vietējiem, gan ārvalstu kokapstrādātājiem, lai pilnveidotu un modernizētu savas ražotnes, kā arī ieekonomētu izdevumus. Izstādē piedalās uzņēmumi gan no Latvijas, gan ārvalstīm, darbībā demonstrējot kokapstrādes iekārtas, mēbeļu ražošanas iekārtas, apaļkoku zāģmašīnas, durvju un logu ražošanas iekārtas, profesionālos elektroinstrumentus kokapstrādes un būvniecības speciālistiem, galdniecības iekārtas, koksnes apdares materiālus, koksnes zāģēšanas iekārtas, kokmateriālus, kā arī citas iekārtas, materiālus un tehnoloģijas.

Dalība Izstādē uzņēmējiem ir iespēja palielināt produkcijas noietu gan Latvijas, gan ārvalstu tirgū, prezentēt jaunākos produktus un pakalpojumus, demonstrēt klientiem iekārtas un instrumentus darbībā, tikties un dibināt jaunus biznesa kontaktus ar klientiem, sadarboties ar jauniem ārzemju partneriem, vienoties par izdevīgiem darījumiem, popularizēt uzņēmuma un iekārtu zīmolu, kā arī iesaistīties jaunos biznesa projektos.

Vienlaikus ar šo izstādi Ķīpsalā norisināsies arī izstāde “Baltic Furniture 2012”! “Esmu pārliecināts, ka līdzās notiekošās mēbeļu un kokapstrādes izstādes būs laba biznesa platforma darījumiem starp mēbeļu ražotājiem un kokapstrādes iekārtu, tehnoloģiju un instrumentu ražotājiem un piegādātājiem ar mērķi – modernizēt ražošanu, ieviest ražotnēs jaunas tehnoloģijas, kā arī apgūt jaunus tirgus,” norāda “Baltic Furniture” un “Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti” projektu grupas direktors Andris Pencis.

Plānots, ka līdzās notiekošās mēbeļu un kokapstrādes izstādes šogad apmeklēs vairāk nekā 30 000 interesentu.

 

Avots:www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *