Daugavpilī plāno uzcelt 160 miljonu dolāru vērtu torificētās biomasas granulu rūpnīcu

Daugavpils dome uzņēmumam SIA “Hi Tech Energy” uz desmit gadiem iznomājusi zemesgabalu Spaļu ielas rajonā biomasas rūpnīcas būvniecībai, kur paredzēts ražot torificēto biomasu – koksni, no kuras iztvaicēts ūdens. Pēc sava sastāva tā atgādina ogli un tiek izmantota kā kurināmais ogļu stacijās. Torificētās biomasas granulas neuzsūc mitrumu un ir viegli transportējamas.

“Hi Tech Energy” valdes loceklis Māris Dirveiks pastāstīja, ka šim mērķim tika izvēlēta tieši Daugavpils, jo šeit atrodas daudzi neizmantoti zemes gabali, pastāv atbilstoša infrastruktūra un cilvēkresursi. Torificēto biomasu plānots ražot, pārstrādājot kārklus, krūmus un nekvalitatīvu koksni. Izejvielas ražošanas procesa nodrošināšanai plānots gan audzēt pašiem, gan iegādāties no piegādātājiem. Ražošanas procesa blakusproduktu – elektroenerģiju – uzņēmums plāno pārdot “Augstsprieguma tīkliem”, bet siltumenerģiju izmantot savām vajadzībām.

Gada laikā rūpnīca būs spējīga saražot līdz 160 000 tonnu biomasas. Paredzams, ka jaunajā ražotnē tiks nodarbināti līdz 200 cilvēku. Gatavo produkciju uzņēmums plāno galvenokārt eksportēt uz Rietumeiropas valstīm, kā arī pārdot vietējā tirgū, ja pēc tās būs pieprasījums. Rūpnīcu plānots uzbūvēt 2-3 gadu laikā. Tās izmaksas tiek lēstas ap 160 miljoniem dolāru (80 miljoniem latu). Atpelnīt šos līdzekļus investori plāno aptuveni desmit gadu laikā.

Patlaban līdzīgas rūpnīcas jau darbojas vairākās Rietumeiropas valstīs – Nīderlandē, Beļģijā, Spānijā. Līdzīgas rūpnīcas plānots uzbūvēt arī Lietuvā un Igaunijā.

 

Avots:www.lat.gorod.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *