17. starptautiskā Baltijas mēbeļu industrijas izstāde “Baltic Furniture 2012”

Mēbeļu ražošanai Baltijā ir senas tradīcijas, kurām šodien pievienotas progresīvākās tehnoloģijas. Šeit specializējas nišas produktu, individuālu mazsērijas un augsta dizaina mēbeļu un to detaļu ražošanā no ziemeļu priedes, bērza, egles, ozola, oša, dižskābarža. Baltijas mēbeļu industrija eksportē ap 70 % saražotās produkcijas, kas domātas vidējam iedzīvotāju slānim. Un eksporta apjomi pieaug, kur svarīgu lomu spēlē ģeogrāfiskais izvietojums – Baltijas valstis jau kopš senatnes ir Eiropas krustceles starp Rietumiem un Austrumiem, starp Dienvidiem un Ziemeļiem. Šeit ir saplūdušas dažādu zemju tradīcijas, radot multikulturālu vidi, kurai nav līdzīgas nekur citur pasaulē. Tāpēc gan Rietumeiropas, gan Austrumu zemju uzņēmējiem ir viegli un saprotami sadarboties ar kolēģiem no Baltijas, un izstāde „Baltic Furniture” ir gada nozīmīgākais notikums mēbeļu ražotājiem, sniedzot iespēju vienuviet satikties ar vairākiem  Eiropas un citu valstu mēbeļu iepircējiem.

Baltijas mēbeļu un interjera izstāde “Baltic Furniture 2011”, kas pulcēja nozīmīgākos Latvijas mēbeļu ražotājus, profesionālos apmeklētājus no Eiropas un Skandināvijas valstīm, Baltijas dizainerus, tirgotājus un plašu galapatērētāju loku, tik atzīta par pēdējo piecu gadu labāko mēbeļu izstādi Baltijā. Tās laikā vietējiem ražotājiem sniegta iespēja noslēgt individuālos pasūtījumus, atrast jaunus sadarbības partnerus, kā arī uzzināt savu klientu vērtējumu par piedāvāto produkciju. Pērn izstādē mēbeles no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Indijas, Somijas, Krievijas un Baltkrievijas piedāvāja 132 uzņēmumi. Šogad – pēc kārtas nu jau 17. starptautiskajā Baltijas mēbeļu industrijas izstādē tās organizatori cer sagaidīt 155 uzņēmumus, 30 000 apmeklētājus un personiski aicinātus piedalīties ap 3000 profesionāļus no tām valstīm, kas ir tradicionālas un perspektīvas Baltijas mēbeļu iepircējas.

2011. gadā tika izveidota īpaša programma, lai uzaicinātu uz “Baltic Furniture” profesionālos apmeklētājus: gatavās produkcijas vairumpircējus, pusfabrikātu un detaļu pasūtītājus. Rezultāts bija pārsteidzošs! Izstādē reģistrējās 852 profesionālie apmeklētāji no ārvalstīm – Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Itālijas, Lielbritānijas un citām valstīm, kā arī 8816 profesionāļi no Latvijas. Tāpēc arī šogad tiek turpināta ārvalstu profesionālo apmeklētāju kontaktprogramma.

Paralēli Baltijas mēbeļu industrijas izstādei “Baltic Furniture 2012” no 4. līdz 7. oktobrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks arī starptautiskā kokrūpniecības iekārtu, tehnoloģiju un instrumentu izstāde “Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti 2012”, kur mēbeļu ražotāji un citi uzņēmumi varēs noskaidrot, kā vislabāk efektivizēt ražošanu, lai veiksmīgi turpinātu uzņēmējdarbību un apgūtu jaunus tirgus. “Esmu pārliecināts, ka līdzās notiekošās mēbeļu un kokapstrādes izstādes būs laba biznesa platforma darījumiem starp mēbeļu ražotājiem un kokapstrādes iekārtu, tehnoloģiju un instrumentu ražotājiem un piegādātājiem ar mērķi – modernizēt ražošanu, ieviest ražotnēs jaunas tehnoloģijas, kā arī apgūt jaunus tirgus,” norāda “Baltic Furniture” un “Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti” projektu grupas direktors Andris Pencis.

 

Avots:www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *