2012.gada maijā Igaunijas produkcijas eksports samazinājies par 8%

Saskaņā ar Igaunijas statistikas datiem 2012.gada maijā produkcijas eksports samazinājies par 8 % cenu svārstību rezultātā, bet nozares imports palicis nemainīgs. Salīdzinot ar šī gada aprīli, maijā jau manāms tirdzniecības palielinājums. 2012.gada maijā Igaunijas eksports sasniedz ~1 miljrd. eiro un imports – 1.1 miljrd. eiro esošajās cenās. Tirdzniecības deficīts bija 113 milj. eiro, kas salīdzinot ar iepriekšējā gada maiju ir gandrīz piecas reizes lielāks.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi eksports turpināja palielināties, tā kāpuma temps vērojams jau no paša gada sākuma, izņemot aprīli. Maijā eksporta apgrozījums palielinājās par 2%, imports – 3%. Nenozīmīgu eksporta apgrozījuma pieaugumu galvenokārt ietekmēja iekārtu un un to aprīkojuma, kā arī dažādu citu produktu (ieskaitot mēbeles) eksports.

Analizējot detalizētāk Igaunijas koksnes un tās izstrādājumu ekporta un importa statistikas datus, tā eksporta apjoms ir 86.5 milj. eiro, veidojot 8% no eksporta struktūras, kas salīdzinājumā ar iepriekšēju periodu pērn ir par 6% mazāk. Savukārt, imports veido 34.3%, aizņemot 3% no tā struktūras, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu pērn, t.i. par 15%. Arī Igaunijā koksnes un tās izstrādājumu sektors ir uzrāda pozitīvu tirdzniecības bilanci, t.i. 51.9 milj. eiro.

 

Avots: www.baltic-course.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *