Publicēts jaunais Ziņojums par Latvijas tautsaimniecības attīstību

Ekonomikas ministrijas speciālisti ir sagatavojuši kārtējo Ziņojumu par Latvijas tautsaimniecības attīstību, kurā ir iekļauta informācija par nozīmīgākajiem ekonomiskajiem un sociālajiem rādītājiem, tautsaimniecības nozaru attīstību un ārējo ekonomisko vidi, tajā skaitā Eiropas Savienības fondu izmantošanu.

Eksports pieaug un līdz ar to rūpniecības ražošanas apjomi arī aug – 2011. gadā nozares ražošanas apjomi bija 11,7% lielāki nekā 2010.gadā, bet 2012.gada 1.ceturksnī pieaugums par 16,5%. Lielākoties ražošanas apjomi palielinās kokapstrādē, metālapstrādē, elektronisko ierīču, mašīnu un iekārtu ražošanā. 2011.gadā apstrādes rūpniecība nodrošināja ¼ no kopējas ekonomiskas izaugsmes.

Investīciju apjomi lielā mērā palielinājās enerģētikā, kokapstrādē un metālizstrādājumu ražošanā.

Lai arī 2012.gads sācies ar pozitīvām tendencēm tautsaimniecībā, tomēr saglabājas ārējās vides riski saistībā ar turpmāko situācijas attīstību eirozonā. Palēninoties izaugsmes tempiem mūsu galvenajās tirdzniecības partnervalstīs, Latvijas eksporta pieaugums var kļūt mērenāks, un tā pozitīvais efekts uz tautsaimniecību kopumā var mazināties. Tomēr kopumā 2012.gadā IKP pieaugums būs straujāks nekā tika prognozēts iepriekš un var sasniegt pat 5 procentus.

 

Avots: www.em.gov.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *