Taizemes meža nozares galvenais kavējošs faktors – konkurence

Taizemes kokmateriālu un mēbeļu nozare ir neizdevīgā situācijā un nevar konkurēt ar Vjetnamu, Malaiziju un Indonēziju, neskatoties uz to, kā Taizemē ir 12,000 ražotāju un tirgotāju, no kuriem 2,700 ir koncentrēti Bangkokā. Kopš 1987.gada Taizemē nav orientēta uz kokmateriālu eksportu un esošie tiesību akti ir koncentrēti uz kokmateriālu glabāšanu, nevis pārstrādi. Valdībai ir jāsakārto tiesību akti, kas palīdzētu nozarei, nodrošinot iekļūšanu jaunajos tirgos, neaizmirstot par esošiem tirgiem.

Taizemē neto koksnes importētais apjomis ir ar 10 milj. m3 gadā un vidēji 4 milj. m3 koksnes tiek iestādīta. Pieprasījums pēc likumīgas koksnes pieaug pasaulē un ES Meža tiesību aktu, valdības un tirdzniecības jaunie noteikumi stāsies spēkā nākamgad (2013.gsadā), kas aizliegs nelikumīgu koksnes ieguvi un tajā nelegālās koksnes tirdzniecību.

Katru gadu tiek slēgtas ap 50 ražotnes. Šajā nozarē darbojošie uzņēmumi nesaprot Āzijas uzņēmumu lomu un nav gatavi pārmaiņām. Mēbeļu eksportu šogad plāno palielināt par 5%, bet šī gada pirmās pusēs radītāji samazinājās gandrīz par 20%. Aizvadītajā gadā mēbeļu eksports sasniedza 34 mljrd.bahtu (ap 1,1 mljrd. ASV dolāru), bet koksnes – 80 mljrd.bahtu (ap 2,5 mljrd. ASV dolāru) un šī gada pirmajā pusē koksnes eksports palielinātas par 10%. Taizemes eksports uz ASV un Eiropu katru gadu krīt vairāk nekā par 10 mljrd.bahtu (ap 0,3 mljrd. ASV dolāru).

 

Avots: www.bankokpost.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *