Dabas sporta zāli izvietos Tērvetes dabas parkā

Vērmanes dārzā jau ir bērnu rotaļlaukums, piepūšamās atrakcijas un vēl citas iespējas izklaidēties – lielākoties bērniem. Toties mikrorajonu zaļajā zonā galvenokārt ir tikai bērnu rotaļlaukumi, bet ne aizraujoši un radoši sportisku aktivitāšu centri, piemēram, parkos vai bieži apmeklētos skvēriņos. Tomēr sporta un atpūtas zona – Dabas sporta zāle – ar zemē iedzītajiem koka bluķiem un citām aktivitāti veicinošām ierīcēm pilsētas centrā neatradīsies ilgi, vien līdz augusta vidū paredzētajiem Rīgas svētkiem. Pēc tam konstrukcijas izvietos Tērvetes dabas parkā.

Ne visi Vērmanīša apmeklētāji vai tikai parkam cauri skrējēji ir apmierināti ar robustajām koka konstrukcijām un izmīdīto zālienu. Tagad galvaspilsētas parkus un dārzus apsaimnieko SIA Rīgas meži. Uzņēmuma valdes loceklis Uldis Zommers Neatkarīgajai stāsta, ka pēc šādu un līdzīgu pasākumu noslēguma ir iespēja prasīt no tā rīkotājiem samaksu par teritorijas sakopšanu vai zāliena atjaunošanu. Īslaicīgas būves, ja tās netiek nojauktas ilgāk par 10 dienām, pilsētas vēsturiskajā centrā ir jāsaskaņo ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Nepieciešams saņemt arī akceptu Rīgas pilsētas būvvaldē, pilsētvides dizaina nodaļā.

Bērni un pieaugušie gan nekavējas izmēģināt visas iespējas, ko piedāvā akciju sabiedrības Latvijas valsts meži (LVM) sponsorētā Dabas sporta zāle. U. Zommers atzīst, ka pasākumu rīkotāji vairumā gadījumu vēlas darboties un reklamēties centrā, nevis mikrorajonos, tāpēc Rīgas apkaimju iedzīvotāji netiek pie iespējām interesanti atpūsties. LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs skaidro, ka, šo sporta un atpūtas zonu iekārtojot, vieta tika izvērtēta arī no drošības viedokļa – bija vajadzīgs gan žogs, gan apsardze. Turklāt – kuram mikrorajonam lai dotu priekšroku, iekārtojot ko līdzīgu?

 

Avots: biznesa portāls „Nozare.lv”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *