„Zaļās enerģijas un vides tehnoloģiju klastera” konference par zaļo enerģiju

2012.gada 24.jūlijā, Jelgavā – AS “Amo Plant” rūpnīcā notiks konference par “zaļās enerģijas” tehnoloģiju jaunievedumiem Latvijas tirgū, ko rīkos Zaļās enerģijas un vides tehnoloģiju klasteris (ZTK).

Konferencē uzstāsies Kurzemes Biznesa inkubatora valdes priekšsēdētājs, kā arī ZTK vadītājs Salvis Roga, kurš pastāstīs par klastera līdzšinējo un turpmāko darbību, kā arī aktivitātēm – veiktām līdz šim un plānotām nākotnē. Neils Kalniņš no “Blue Shock Taxi” iepazīstinās dalībniekus ar aktualitātēm elektrovelosipēdu sektorā, bet Boriss Strausovs, “Eltus” pārstāvis, ar aktualitātēm elektroautomašīnu un to uzlādes staciju sektorā. Ar savu prezentāciju uzstāsies arī Atjaunojamās enerģijas asociācijas valdes priekšsēdētājs Mareks Konons, kurš plašāk pastāstīs par biomasas enerģijas sektoru un tā pašreizējo attīstību.

Konferences dalībniekiem ne tikai būs iespēja iepazīties ar aktualitātēm katrā sektorā, bet arī apskatīt vienu no modernākajiem autobūves uzņēmumiem Latvijā – “Amo Plant”. Ekskursijas laikā būs iespējams tuvplānā redzēt uzņēmuma ražošanas procesus, gūt ieskatu uzņēmuma nākotnes plānos un iecerēs “zaļo tehnoloģiju” jomā. “Zaļā klastera” ideja, kas dzimusi Kurzemē, šobrīd plašu atbalstu guvusi jau visā Latvijā. Tās īstenošanā ir iesaistījušies partneri no visiem mūsu zemes novadiem. Uz šo brīdi klastera dalībnieki ir vairāk nekā 60 veiksmīgi, eksportējoši, “zaļi domājoši” Latvijas uzņēmumi, kā, piemēram, “Amo Plant”, Kurzemes Biznesa inkubators un tā uzņēmumi Ekovalis un Eltus, Siemens Osakeyhtio un Liepājas Papīrs.

Šā gada martā biedrība Kurzemes Biznesa inkubators Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) iesniedza projekta „Zaļās enerģijas un vides tehnoloģiju klasteris” pieteikumu, lai turpmākajos 3 gados saņemtu papildus finansiālu atbalstu uzņēmumu savstarpējās sadarbības veicināšanai, jaunu pētījumu veikšanai, jaunu tehnoloģiju izstrādei, kā arī eksporta veicināšanas un citām aktivitātēm. Izveidotais “zaļais” klasteris ir ilgtermiņa sadarbības projekts, kura mērķis ir radīt jaunas biznesa iespējas, konkurētspējīgas priekšrocības un pievienoto vērtību projektā iesaistītajiem uzņēmumiem, sadarbojoties ar pašvaldībām, izglītības, pētniecības, biznesa atbalsta un citām institūcijām. Projekta ietvaros plānota sadarbība gan produktu ražošanā un pakalpojumu sniegšanā, gan jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādē, kā arī panākt, lai nākošo 5 gadu laikā klastera sadarbības partneru eksporta apjoms palielinātos pat par 25 %.

 

Avots: www.jelgava24.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *