Asociācijas „Latvijas koks” plātņu ražotāju ienākumi pieaug

Asociācija „Latvijas koks” apkopoja šā gada pirmā pusgada datus par saimniecisko darbību un salīdzināja ar analoģisko laiku pērn. Bērza saplākšņa un tā izstrādājumu ražotāji – AS „Latvijas finieris” un īpaši SIA RSEZ „Verems” sekmīgi izmantoja tirgus situāciju un palielināja ražošanas un piegādes apjomus. Kā arī labus rezultātus parādīja kokskaidu un OSB plātņu ražotājs SIA „Bolderāja LTD”, kas palielināja savus ienākumus vairāk nekā 3 milj. Ls, sasniedzot 50 milj. Ls neto apgrozījumu.

Kopā ietilpstošo asociāciju uzņēmumu eksporta ienākumi šogad pieauga par 9,65 milj. Ls jeb 10,4% nekā 2011.gada pirmā pusgadā. Neto apgrozījuma pieaugums par 11,7% jeb 14,21 milj. Ls. Visstraujāk procentuālo pieaugumu uzrāda SIA RSEZ „Verems” – par 18,2%, bet naudas izteiksmē AS „Latvijas finieris” – par 7,92 milj. Ls.

SIA RSEZ „Verems” šī gada pirmajā pusgadā strādāja četrās maiņās 24 stundas dienā septiņas dienas nedēļā, jo bija liels pieprasījums uz lielformāta bērza saplāksni. Bet objektīvu iemeslu dēļ otrais pusgads nebūs tik ražīgs kā pirmais, atzīst J. Staris SIA RSEZ „Verems” valdes priekšsēdētājs.Asociācija atzīst, kā, kamēr lielie uzņēmumu veido kāpumu, mazie – kritumu, bet ja, skatoties uz kopējo pieaugumu 14,6 milj. Ls, tas būtiski nebojā pozitīvo bilanci.

 

Avots: avīze „Dienas Bizness”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *