Rīgas Krēslu Fabrika: eksports ir vienīgā attīstības iespēja

SIA „Rīgas Krēslu Fabrika” (RKF) darbojas jau vairāk nekā 10 gadus, bet tikai pagājušogad tika radīts eksporta zīmols Riga Chair. Jaunie krēsli ir radīti no līmēta saplākšņa, kuru autors ir RKF vadītājs un līdzīpašnieks Aldis Circenis. Sākumā jaunās produkcijas izveidei mēģināja piesaistīt citus ražotājus, bet tas negāja gludi, beigas izdomāja ieguldīt un attīstīt to ar pašu līdzekļiem, neņemot kredītus. Protams, pārzinot visus riskus, it īpaši lielo neskaidrību eirozonā. Latvijas tirgus lielāks nekļūs, bet ar jauna zīmola izveidošanu pēdējo pāris gadu laikā RKF apgrozījums ir ievērojami kāpis.

„Eksports ir vienīgā attīstības iespēja un mēs esam ieinteresēti radīt gatavus produktus, kas ir izdevīgāks peļņas ziņā”, uzsver A.Circenis. Uz doto brīdi RKF eksports ir 15% no apgrozījuma, bet viņu mērķis ir sasniegt 50% eksporta. Lai attīstītu pārdošanu ir vajadzīgi aģenti, pagaidām RKF sadarbojas ar Somijas, Zviedrijas un nesen noslēdza līgumu ar Norvēģijas aģentu. Jaunā Riga Chair kolekcija arī piedalījās Stokholmas izstādē, kur kolekcijas produkts – ķeblītis BLOOM saņēma „Reddot” dizaina balvu, kas ir viens no pirmiem soļiem pretī pasaulei. Oktobrī RKF dosies uz Ķelni, kur notiks lielākā mēbeļu izstāde, kā arī uzņēmums ir noslēdzis līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par atbalstu dalībai izstādēs.

Skandināvi ir ļoti ieinteresēti RKF jaunā produkcijā, jo saplākšņa krēsli tur izmaksā 3-4 reizes dārgāk nekā Latvijā un pateicoties dizainerim Alvaram Ālto, nācija jau 60 gadus sēdēja uz šiem krēsliem. Līdz ar to Skandināvijas tirgus potenciāls ir ļoti liels.

 

Avots: avīze „Dienas Bizness” Nr. 135 (4301)

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *