Arhangeļskā realizēs biomasas utilizācijas projektu saskaņā ar Kioto protokolu

Lielbritānija Apkārtējas vides aģentūra ir akceptējusi uzņēmuma „Arhangeļskas celulozes un papīra ražotne” biomasas utilizācijas projektu. Uz doto brīdi notiek šī projekta reģistrācijas procedūra. Uzņēmums ir dibināts 1940.gadā un ir viena no vadošiem koksnes – ķīmiskiem uzņēmumiem Krievijas Federācijā un Eiropā, kura specializējas papīra un celulozes izstrādājumu ražošanā.

Veicot 2012.gada 1.pusgada ekoloģiskas darbības kopsavilkumu, rūpnīcas ekoloģiskās nodaļas vadītājs atgādināja, kā norvēģu uzņēmums „Det Norske Veritas” jūnijā ir veicis neatkarīgo ekspertīzi par izmēšu vienību samazināšanu „Biomasas atkritumu utilizācija” projekta ietvaros par periodu 2008.gada 1.janvāri – 2010.gada 31.decembri. Līdz ar to šī gada pirmajā pusē uzņēmums veica pasākumu kopumu, kas orientēta uz apkārtējās vides aizsardzību. Šobrīd ir pabeigts reģenerācijas katla nr. 1 rekonstrukcija ar elektrofiltru maiņu. Tiek īstenoti būvdarbi jauna augstspiediena katla nr.8 izbūvē, kas ļaus koksnes atlieku sadedzināšanu, notekūdeņu nogulsnējumu bioloģisko attīrīšanu celulozes ražošanai.

Šī gada pirmajos sešos mēnešos „Arhangeļskas celulozes un papīra ražotne” salīdzinājumā ar pērn gada analoģisko periodu par 10,4% ir samazinājusi izmešu daudzumu atmosfērā. Arhangeļskas reģiona Krievijas dabas aizsardzības organizācija ir izsniegusi uzņēmumam atļauju, kas nosaka atļaujamo izmešu daudzumu.

 

Avots: www.bumprom.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *