Staltbriežu un dambriežu vērtēšanas pasākums Mores pagasta “Saulstaros”

Jau piekto gadu pēc kārtas Latvijas un Eiropas briežaudzētāji pulcējas starptautiskā pasākuma „Staltbriežu un dambriežu buļļu ciltsvērtības un ģenētiskās kvalitātes noteikšana” ietvaros, lai samērītos ar savās saimniecībās audzēto staltbriežu un dambriežu vaislas buļļu ragiem.

Pasākuma ietvaros š.g. 4.augustā Siguldas novada Mores pagasta „Saulstaros” norisināsies visas nedēļas garumā vērtēto staltbriežu un dambriežu vaislas buļļu ragu ekspozīcija un labāko ragu īpašnieku apbalvošanas ceremonija, kas pieejama arī plašākai publikai. Apmeklētāji varēs pavadīt labām emocijām bagātu dienu brīvā dabā un baudīt ne tikai dažādus pavārmākslas brīnumus no Rīgas labākajiem šefpavāriem, bet arī izmēģināt spēkus loka šaušanas, šķēpa mešanas un brieža baura sacensībās, apskatīt un barot no rokas pašus briežus. Drosminieki varēs nobaudīt mistisko buļļa eliksīru. Profesionāļiem briežaudzēšanas eksperts Tomas Landete-Castillejos sniegs prezentāciju par briežaudzēšanas menedžmentu lielākajos Spānijas savvaļas dārzos.

Šāda veida pasākums tiek rīkots galvenokārt dzīvnieku ciltsvērtības noteikšanai – lai demonstrētu Latvijas saimniecību sasniegumus staltbriežu ciltsdarbā un veicinātu vaislas dzīvnieku eksportu. Pasākumā piedalīsies Latvijas šķirnes staltbriežu audzēšanas jeb ciltsdarba saimniecības un citas Latvijas briežaudzēšanas saimniecības, kā arī dalībnieki no citām ES valstīm. Dzīvnieku vērtēšanā piedalīsies arī starptautiski atzīti briežaudzēšanas eksperti.

 

Lasīt vairāk:www.deerparks.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *