Eksperti diskutēs par Latvijas tautsaimniecībā vadošo – mežu nozari

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) šā gada 9.augustā plkst.10:00 Mežaparka izstāžu telpās rīko ekspertu diskusiju: „Mežu nozare – vadošā Latvijas tautsaimniecībā tagad un pēc 10 gadiem”.

Mežu nozare jau vēsturiski ir viena no valsts nozīmīgākajām tautsaimniecības jomām, tomēr tās pienesums valsts ekonomikā var kļūt vēl nozīmīgāks, nekā tas ir pašlaik, tāpēc ekspertu diskusijā savā pieredzē, atziņās un ieteikumos dalīsies Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone, Latvijas Kokrūpniecības federācijas prezidents Juris Biķis, Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks un citi kompetenti nozares pārstāvji.

„Mežu nozare neapšaubāmi ir viens no Latvijas tautsaimniecības stūrakmeņiem, kurai lielu lomu plānots atvēlēt arī Nacionālajā attīstības plānā, ko pašlaik izstrādājam kopā nozaru institūcijām, sociālajiem partneriem un citām iesaistītajām pusēm. Šobrīd mežu nozares īpatsvars IKP ir apmēram pieci procenti, bet nozares eksports sastāda 1,18 miljardus latu, kas ir būtisks ieguldījums Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Saimniekojot vēl efektīvāk un inovatīvāk, izmantojot nozares potenciālu, šos skaitļus varam ievērojami uzlabot. Attīstot meža nozari, ieguvumi būs ne tikai ekonomiski, bet arī sociāli, jo ieguldījumi ļaus palielināt nodarbinātību īpaši Latvijas reģionos,” skaidro LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

 

Lasīt vairāk:www.lddk.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *