Noslēgti pirmie pieci līgumi par ERAF līdzekļu saņemšanu

No kopumā 17 atbalstītajiem uzņēmumiem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) aktivitātē „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” 2.kārtas ietvaros noslēgti jau pieci līgumi par kopējo līdzfinansējuma summu 10,25 milj. Ls (kopējais investīciju apjoms šajos projektos pārsniedz 31 milj. Ls). Sagaidāms, ka līgumus ar LIAA parakstīs vēl vairāki uzņēmumi, tādējādi kopējais investīciju apjoms varētu būt tuvu 100 milj. Ls, kas ir būtiski Latvijas ražošanas apjoma un eksporta ienākumu kāpināšanā.

Viens no uzņēmumiem, ar kuriem noslēgts līgums par ERAF līdzekļu saņemšanu „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” aktivitātes ietvaros ir RSEZ SIA „Verems”. Investējot 3,1 milj. Ls, uzņēmums palielinās laminētā bērza lielformāta saplākšņa ražošanas apmērus, attiecīgi arī savus ienākumus, ražotās produkcijas konkurētspēju pasaules tirgū, kā arī radīs papildus jaunas darba vietas Rēzeknes reģionā.  „Uzņēmums ir parakstījis līgumu ar LIAA par bērza saplākšņa ražošanas jaudu palielināšanas projekta īstenošanu, izmantojot ES struktūrfondu atbalstu 1,08 milj. Ls apmērā,” skaidro uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Staris. Viņš norāda, ka projekta ietvaros paredzēts uzstādīt lielformāta bērza saplākšņu laminēšanas līniju, produkcijas piezāģēšanas zāģi, kā arī īstenot nepieciešamos būvdarbus. „Šobrīd uzņēmuma rīcībā ir viena universālā prese, kura pārmaiņus veic gan lobīto bērza finieru līmēšanu, gan arī saplākšņa laminēšanu,” norāda J. Staris. Šo investīciju rezultātā uzņēmums varēs palielināt lielformāta bērza saplākšņu ražošanas apjomu no šogad plānotajiem 31 000 m3 līdz 37 000 m3 jeb par 20%. „Apjomu pieaugums ļaus arī iegūt lielākus ienākumus, jo varēsim ražot laminētu saplāksni ar augstāku pievienoto vērtību – speciālu virsmas reljefu,” ieguvumus no plānotajām investīcijām rāda J. Staris.

Iecerēto projektu uzņēmums plāno īstenot 20 mēnešu laikā, taču, ja darbi veiksies labi, jaunās iekārtas darbu varētu uzsākt jau nākamā gada augustā.

 

Avots: “Dienas Bizness” (03.08.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *