Diskusijā aicina uz valsts un meža nozares uzņēmēju ciešāku sadarbību

Valstij nav jāsniedz tikai finansiāls atbalsts, bet gan jābūt uzņēmēju partnerim meža nozares potenciāla palielināšanā, Mežaparkā notikušajā ekspertu diskusijā “Mežu nozare – vadošā Latvijas tautsaimniecībā tagad un pēc 10 gadiem” norādīja tās dalībnieki.

Mežu nozare jau tagad ir uzrādījusi būtisku izaugsmi, taču, ņemot vērā tās augsto potenciālu, tālākā attīstībā būtiskākā loma ir valsts un nozares veiksmīgai sadarbībai un plānveidīgai industriālās politikas realizācijai, diskusijā atzīmēja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Mežsaimniecības, kokapstrādes un mēbeļu ražošanas īpatsvars Latvijas iekšzemes kopproduktā 2011.gadā veidoja 6%, bet nozarē nodarbināto skaits pārsniedz 54 000. Mežu nozare nenoliedzami ir viena no svarīgākajām Latvijas ekonomikā, kas veiksmīgi startējusi arī eksportā, palīdzot Latvijai “nostāties uz kājām”, norādīja ministrs. “Mežu nozare ir viena no svarīgākajām Latvijas ekonomikā, kas veiksmīgi startējusi arī eksportā, palīdzot Latvijai nostāties uz kājām. Pakāpeniski, bet pieaug arī mēbeļu un citu koka izstrādājumu eksports. Nacionālā industriālā politika savukārt ir vērsta uz to, lai palīdzētu attīstīties dažādām rūpniecības un pakalpojumu nozarēm. Tā nenoteiks prioritārās nozares, jo ne jau piederība kādai konkrētai nozarei ir būtiskākā. Atbalsts būs vērsts uz eksportspējīgākajiem produktiem un to grupām, paredzot gan bāzes atbalsta instrumentus visu nozaru attīstībai, gan specifiskus risinājumus perspektīvākajām produktu grupām un jauno industriju attīstībai,” sacīja Pavļuts.

Analizējot meža nozares tālākās attīstības iespējas, diskusijā eksperti nonāca pie secinājuma, ka Latvijā ražotajai produkcijai būtu nepieciešams radīt atpazīstamību, lai veidotu sajūtu, ka “Ražots Latvijā!” nav nācis no kādas mazattīstītas valsts. “Ja radīsim valsts atpazīstamību un to, ka mūsu darbs ir īpašs, mūsu produkcija būs ar daudz lielāku pievienoto vērtību, par ko cilvēki arī būs gatavi maksāt. Tas savukārt nozīmēs lielākus pārdošanas apjomus un iespēju attīstīties,” diskusijā skaidroja mēbeļu ražošanas uzņēmuma “Daiļrade koks” valdes priekšsēdētājs Andris Jansons.

Noslēdzot diskusiju, LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone un mežu nozares pārstāvji atzinīgi uzklausīja ministra Daniela Pavļuta paustās idejas industriālās politikas kontekstā, paužot gandarījumu, ka nozare un valdība ir atradušas pareizos sadarbības saskares punktus un virzienus. Atrodot kopsaucēju, tika atzīmētas arī galvenās problēmas un risinājumi, kuriem nākotnē plānots pievērst pastiprinātu uzmanību, lai veidotu stabilu un veiksmīgu valdības un nozares partnerību.

 

Avots: Biznesa informācijas portāls “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *