Bērnu dizaina mēbeles «Kukuu» atrod pircējus Honkongā un Austrālijā

Pēc pusotra gada pastāvēšanas SIA «My Place» bērnu dizaina mēbeļu zīmols «Kukuu» atradis eksporta tirgus Honkongā, Austrālijā, Šveicē un Igaunijā. Visas «Kukuu» mēbeles pilnībā tiek ražotas Latvijā, arī izejmateriāli – kokmateriāli, kokvilna u.c. – ir vietējie. Turpretī furnitūra tiek iepirkta Vācijā un Dānijā, lakas un krāsas – Itālijā, bet šīs izejvielas kopumā veido aptuveni 10%. «Lielākoties iepērkam ārpakalpojumus – grāmatvedību, ražošanu veic Latvijas ražotne utt. Jau sākotnēji zinājām, ka nevēlamies piesaistīt investoru, jo tad paši vairs nevarētu pieņemt gala lēmumus. Kamēr paši neražojam, bez investora varam iztikt,» sacīja Priede-Sietiņa.

Patlaban «Kukuu» piedāvā vienu bērnu dizaina mēbeļu kolekciju «bird&erry», kas publicēta dizaina blogos un ieguvusi dažādas dizaina balvas. Kopumā kolekcija ietver desmit vienības, ar kurām var pilnībā aprīkot bērnistabu – sākot no zīdaiņa gultiņas un pārtinamā galdiņa, kas vēlāk kalpo kā kumode, līdz pat gultai lielākam bērnam.

«Patiesībā ar kolekcijas veidošanu izvēlējāmies iet grūtāko ceļu, jo katrs priekšmets ir kā atsevišķs elements, kam nepieciešams sertifikāts, patents, lietošanas instrukcija, iepakojums utt. Parasti jauni uzņēmumi izvēlas virzīt tirgū divus trīs produktus. Tomēr ar to mēs esam interesantāki iepircējam, jo klientam ir iespēja paplašināt sortimentu. Nākotnē ir doma veidot arī citus sērijveida produktus,» atzina zīmola pārstāve.

Priede-Sietiņa norādīja, ka pasaulē konkurence dizaina bērnu mēbeļu tirgū ir ļoti sīva. Tāpēc uzņēmējai ir gandarījums, ka «Kukuu» mēbeles tika pamanītas pērn starptautiskajā izstādē «Kind + Jungend 2011» Vācijā, kur uzņēmums guva atzinību un pirmos pasūtījumus.

Patlaban «Kukuu» mēbeles tiek eksportētas uz Šveici, Igauniju, Honkongu un septembra sākumā tiks izsūtīts pirmais konteiners uz Austrāliju. Pēc Priedes-Sietiņas sacītā, Honkonga ir mērķa tirgus jebkuram ražotājam, jo tur cena netiek apspriesta, viņi vienkārši pērk preces, ja tās ir iepatikušās un tām ir noiets. Savukārt ar Austrālijas partneri «Kukuu» strādāja desmit mēnešus, līdz uzņēmums pierādīja, ka spēj būt sadarbības partneris.

Arī nākotnē «Kukuu» vairāk orientēsies uz eksportu – Singapūru, Kazahstānu, kopumā Austrumu valstīm. «Vecā Eiropa mūs pagaidām interesē maz. Tiesa, Anglijā un Francijā vēl neesam mēģinājuši iekļūt, bet man ir aizdomas, ka šajās valstīs iekļūt nav viegli, turklāt jāiegulda lieli resursi, kuru patlaban mums nav,» uzsvēra «Kukuu» radošā direktore.

 

Avots: www.apollo.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *