Sadarbojoties, Ķīna un Krievija iesaistās cīņā pret nelegālās koksnes tirdzniecību

Ķīna un Krievija pārrunā vienotu produkcijas programmu starp muitām, kā arī diskutē par vienotu terminoloģiju ieviešanu. Lai atrisinātu nelikumīgu kokmateriālu ciršanu Āzijas-Klusā okeāna ekonomiskās sadarbības (Asia-Pacific Economic Cooperation – APEC) ietvaros, tiek izveidota speciāla grupa, kuras uzdevums ir apvienot APEC valstīs šajā virzienā. Nelikumīgā koksnes ieguve ir aktuāla problēma ne tikai Krievijas Federācijai, bet arī citiem APEC dalībniekiem, apdraudot katras valsts dabas un mežu resursus, kā arī kaitējot apzinīgo uzņēmēju ekonomiskām interesēm.

Uz doto brīdi ar APEC darba grupas palīdzību ir panākta vienošanas ar Ķīnas Republiku nelegālas koksnes tirdzniecības apkarošanas jautājumā. Ķīnā ir liela problēma ar nelikumīgas koksnes eksportu un nepareizo koksnes deklarāciju. Uz doto brīdi ekspertu darbības laukā notika pirmā divpusēja tikšanas ar Ķīnas delegāciju. Ķīnai piedāvāja ieviest vienotas produkcijas programmu starp muitām, kas darbojas Krievijas – Ķīnas robežā un publiskot deklarēšanas informāciju par meža produktiem. Ķīna jau saka izmēģināt šo iespēju.

Savukārt Krievija sākotnēji vēlās uzlabot kontaktus ar valstu tiesību aizsardzības dienestiem, kā arī izveidot vienotu skaidrojumu „nelikumīga cirte”. Ar Ķīnu jau saskaņoti iespējamie termina skaidrojumi. Krievijai tās ir ļoti svarīgo, jo tās būs nacionālas likumdošanas priekšmets, līdz ar to likumīgas vai nelikumīgas meža izmantošanas nosacījumi attiecas uz valstu sadarbības kompetenci. Šajā ziņā APEC ir labs palīginstruments.

 

Avots: www.bumprom.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *