Oficiāli apstiprinātā Krievijas iekļaušana PTO dalībvalstu sarakstā

Krievija  22.augustā oficiāli kļūst par PTO (Pasaules Tirdzniecības organizācija) 156.dalībvalsti, kur tā mēģināja iekļūt kopš 1993.gada, vēsta ārvalstu mediji. Tā līdz šim bija vienīgā no pasaules lielākajām ekonomikām, kurai nebija saistoši PTO nosacījumi. Līdz ar to Krievijas iestāšanās organizācijā iezīmē jaunu posmu daudzpusējās tirdzniecības sistēmas attīstībā, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Kā jau iepriekš ziņoja, Krievijā pēc PTO prasībām tiks samazināti eksporta un importa tarifi, ierobežoti dažādu tarifu griesti, ievērotas starptautiskās sanitārās u.c. normas. Būtiski Krievijas tarifu samazinājumi tuvāko piecu gadu laikā attieksies uz tādiem Latvijas eksporta meža nozares produktiem, kā kokrūpniecības izstrādājumiem – no 15,4% līdz 8,6% un papīra izstrādājumiem (no 13,3% uz 7,7%).

Latvijas uzņēmumiem ir nozīmīga Krievijas apņemšanās samazināt tirdzniecības tarifus vairākiem produktiem, jo īpaši apaļkokiem. Attiecībā uz priedes un egles skujkoku apaļkoku importu no Krievijas 1.septembrī darbu uzsāks Eiropas Savienības (ES) importa licencēšanas sistēma, kurā kokrūpniecības uzņēmumiem būs iespēja importēt izejmateriālus par pazeminātām Krievijas eksporta tarifu likmēm. Egles apaļkokiem Krievijas eksporta tarifs ir noteikts 13% apmērā, bet priedes apaļkokiem – 15% apmērā līdz šim piemēroto 25% vietā, bet ne mazāk kā 15 eiro (aptuveni desmit lati) par kubikmetru.

Avots: www.treideri.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *