No 2013.g. „IKEA” jaunais mēbeļu katalogs būs pieejams internetā

Jauns „Ikea” katalogs būs apskatāms 2013.gadā, kur uz 324.lapaspusem tiks attēlota jaunā mēbeļu kolekcija, kas izveidota ar datora palīdzību. Zviedru mēbeļu uzņēmums iztērēja vairāk nekā divas trešdaļas sava mārketinga budžeta izmaksas uz šīs datorizētas idejas īstenošanu, kur būs arī 3D grafika. Šogad 12% „IKEA” katalogu un brošūru tika apskatīti ar internetu starpniecību, jaunais numurs to palielinās līdz 25%. Uzņēmums plāno izlaist 208 milj. katalogu 62. dažādās versijās 43. valstīs.

Fotografēšanas vadītājs atzīst, ka tās ir labs naudas ekonomēšanas veids un pēc katras foto sesijas nevajadzēs izmest virtuves. Tā vietā visu dzīvojamo istabu, virtuvi vai vannas istabu var uzzīmēt uz datora ekrāna, bez fotokameras palīdzības.

„IKEA” izceļas ar savu naudas taupīšanu un katru gadu samazina savas cenas par 2-3%, bet neskatoties uz to gūst peļņu. 2011.gadā uzņēmums rezervēja 28 240 ASV dolāru (ap 15 842 LVL) no ieņēmumiem katram darbiniekam jeb par 10% vairāk nekā 2009.gadā.

Katalogu veidošana aizņem aptuveni 10 mēnešus un pēdējos desmit gadus „IKEA” strādāja lielākajā Eiropas studijā, kuras platība ir 94 000 m2 – apmēram trešdaļa no uzņēmuma veikaliem. Šajā studijā bija nodarbināti 285 fotogrāfi, galdnieki, interjera dizaineri un citi cilvēki. 3D komanda atrodas šajā pašā vietā. Uzņēmums saka sadarboties ar foto skolām, lai pārkvalificētu darbiniekus. Uzņēmums nav atlaidis ne vienu fotogrāfu, galdnieku un dizaineri.

Fotografējot, attēls bija ierobežots četrās sienās, ik pēc nedēļas vai divām vajadzēja montēt jauno virtuvi, pēc tām demontēt, visam vajadzēja strādāt kā pulkstenis.

Ir zināms, kā ASV pircējiem patīk tumši mēbeļu toņi, Japāņiem kā Skandināviem patīk gaišāka koksnes nokrāsa. Ar šo 3D vidi „IKEA” var atstāt šīs pašas virtuves dizainu, nomainot tikai krāsas toni un piedāvāt citiem potenciāliem pircējiem.

3D vidi „IKEA” saka mēģināt jau 2005.gadā, kad uz uzņēmumu atnāca strādāt trīs datora grafikas speciālisti, kuri gada laikā ieguva diplomu datora grafikas dizaina jomā. Līdz šīm uzņēmums izmantoju viņu spējas, lai mazliet retušēt fotogrāfijas.

 

Avots: www.onlinewsj.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *