Viens no lielākajiem Cēsu apkaimes ražotājiem “Staļi” veiksmīgi attīstās

Pēc apgrozījuma lielākās kompānijas Cēsu apkaimē ir saistītas ar kokapstrādi, alus ražošanu, lauksaimniecību. Cēsu apkārtējos novados jau vēsturiski nav bijusi attīstīta liela mēroga rūpnieciskā ražošana, kas, īpaši padomju periodā, nepagāja secen daudziem citiem Latvijas reģioniem. Viens no lielākajiem industriāli ražojošajiem uzņēmumiem kokapstrādes nozarē flagmanis ir SIA Staļi. Šis uzņēmums, līdzīgi citiem ražotājiem, spējuši noturēties tirgū un arī panākt izaugsmi, pateicoties aktivitātēm eksporta tirgos.

SIA Staļi, kas līdz šim bijis viens no lielākajiem līmētās koka produkcijas un koka logu un durvju ražotājiem, šogad pievērsies arī koksnes granulu ražošanai, pirms pāris mēnešiem atverot jaunu granulu rūpnīcu savā ražošanas kompleksā Priekuļu pagastā. Granulu ražotnes izveidē uzņēmums ieguldījis pusmiljonu eiro (apm. 354 tūkst. latu), informē SIA Staļi izpilddirektors Jānis Lasmanis. SIA Staļi apgrozījums 2011. gadā sasniedza apmēram 10 miljonus latu, šogad uzņēmums plānojis izaugsmi apmēram par 15-20%, norāda J. Lasmanis. «Apmēram šādu pieaugumu cenšamies nodrošināt katru gadu, tomēr mūsu mērķis nav kļūt pašiem lielākajiem un varenākajiem. Kad esi par lielu, tad kļūsti par daudz atkarīgs no visām tirgus tendencēm, un kaut kur tā svītra ir jānovelk,» viņš piebilst.

 

Avots: www.db.lv

Viens komentārs par “Viens no lielākajiem Cēsu apkaimes ražotājiem “Staļi” veiksmīgi attīstās

  • 2016. gada 21. jūnijs at 19:58
    Permalink

    Lielākais ražotājs SIA ”Staļi” ir Lielākais piesārņotājs Priekuļu pagastā. Katru nakti gaisā ir dūmi, kas rodas dedzinot koksni un ar karsto gaisu žāvējot šķeldu. Gaisā ir arī koksnes daļiņas kuras ir “veselīgas kā arī dūmi, kas ir jāelpo katru nakti.Rezultāts Bronhiālā astma,darba zaudēšana ārstēšanās slimnīcā. Uzņēmusms gūst peļņu apzināti indējot apkārtējos iedzīvotājus un arī savus strādniekus, pakļaujot dūmu iedarbībaij. Kanalizācija nav tikusi attīrīta jau no uzņēmuma dzimšanas -Septiķis attīrīšanas Iekārta ir tikai rupjais filtrs, kas atdala rupjo frakciju.Kā norāda VVD B atļaujā, tad nav konstatēta pat rupjās frakcijas neviena izvešanas reize. Esot noslēgts līgums, tikai Vinda nespēj sniegt šādu informāciju ka būtu vedusi sūdus.Toties uzņēmumam ir savs traktors kas regulāri mucu iztukšoja uzņemuma būvgružu teritorijā. Kas ir nu jau ir bijusī gaujas nacionālā parka teritorija, tagad ir neitrālā GNP zona. Ntos gadus piesārņo ūdeni kas iesūcas gruntī un piesārņo dzeramā ūdens krājumus zem Cēsīm.Veseli dzēruši. Uz smagajiem metāliem neviens ūdeni īpaši nepārbauda.Šogad notika brīnums daudzu vēstuļu un sūdzību rezultātā uzņēmums VVD darbinieces Līgas Zvirbules pūļu rezultātā uzstādīja Attīrīšanas ietaises saglabājot vecās-Septiķi.Tikaij man ir jautājums, kā iekārta, kas paredzēta diennaktī attīrīt kanalizāciju tikai priekš 50 cilvēkiem spēj attīrīt fekālijas no 300 oficiāli strādājošajiem, plus vēl notekūdeņi, kas rodās no citām razošanas iekārtām.Tad jautājums par lietus ūdeņiem, kas tek uz blakus teritorijām un nonāk gan dīķī gan piegulošajā teritorijā.Jo šie ūdeņi skalo visus eļlas naftas produktu pilienus un jebkuru ķīmiju, kas ir nopilējusi uz betonētās uzņēmuma teritorijas.

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *