Gadu pēc vienošanās Kazdangā sarīkota īpaša medību trofeju izstāde

No 30. jūlija līdz 9. septembrim Kazdangā notika medību trofeju izstāde, ko rīkoja Latvijas Mednieku savienības (LMS) Aizputes nodaļa. Tā kā novadā ilgstoši staltbriežu trofeju kvalitāte nebija uzlabojusies un 28 gadu laikā nevienam nebija izdevies nomedīt brieža bulli, kura ragi pārspētu Agra Brikmaņa 1984. gadā nomedītā buļļa ragus, kas tika novērtēti ar 227 punktiem, pirms gada 11 Aizputes mednieku klubi un Vecpils mednieku kopa noslēdza vienošanos par selekcijas principu ievērošanu staltbriežu medībās. Šī vienošanās paredz, ka reizi divos gados tiek rīkota medību trofeju izstāde. Tomēr šī izstāde Kazdangā tika izveidota jau pēc gada, lai nesakristu ar Saldus mednieku klubu apvienības izstādēm.

Izstāde parādīja, kā Aizputes un Vecpils mednieku klubiem veicies ar staltbriežu selektīvajām medībām 2011./12. gada medību sezonā. No sezonā nomedītajiem 32 briežu buļļiem uz izstādi bija atvestas 24 trofejas, pārējās trofejas bija iegūtas iepriekšējos gados un arī citos novados. Secinājums: populācijas kvalitāte ir laba, jo gandrīz ik gadu izdodas nomedīt pa kādam zelta bullim, diemžēl daudzi buļļi tiek nomedīti par agru. Kā atzīmēja LMS Aizputes nodaļas vadītājs Gints Kaktiņš, ir klubi, kuriem veicies ar selekcijas principu ievērošanu, tomēr ir gadījumi, kad pieļautas kļūdas. Iemesls tam ir mednieku nepietiekamās zināšanas par ragu uzbūvi un ķermeņa ārējām pazīmēm, pēc kurām var noteikt dzīvnieka vecumu un iedzimtību.

Lai medniekus izglītotu, izstādes laikā tika organizēts seminārs par pārnadžu populāciju apsaimniekošanu un staltbriežu selektīvas medīšanas principiem, ko vadīja lektors Jānis Baumanis. 50 mednieku plašās auditorijas atsaucība ļauj cerēt, ka turpmāk staltbriežu medības tiks veiktas gudrāk, ar lielāku izpratni par to, kā uzlabot populācijas kvalitāti.

 

Avots:www.lms.org.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *