LVM organizētajā putnu rallijā skaitīs Latvijā novērojamās putnu sugas

Jau šajā nedēļas nogalē – 15. un 16. septembrī – Latvijā notiks AS „Latvijas valsts meži” (LVM) putnu rallijs, kura mērķis ir 24 stundu laikā fiksēt iespējami daudz dažādu putnu sugu. LVM putnu rallijs ir pirmā šāda veida iniciatīva Latvijā, un šīs idejas īstenošanā iesaistījušies labākie Latvijas putnu vērotāji un atzīti ārzemju eksperti. Iegūtais rezultāts raksturos iespējas putnu vērošanai Latvijas dabā rudenī, un būs būtisks Latvijas dabas vērtību popularizēšanai.

Kā pastāstīja pasākuma organizators Arnis Zacmanis, putnu rallijs sāksies 15.septembrī plkst.14 Madonas novadā un noslēgsies pēc 24 stundām Rīgā. Diennakts laikā putnu rallija dalībnieku komandas ar sev izvēlēto ērtāko pārvietošanās veidu varēs ceļot pa Latviju, lai novērotu pēc iespējas vairāk putnu sugu. Pasākumā no Latvijas aicināti piedalīties eksperta līmeņa ornitologi, kuri Latvijas mērogā ir bagātākie ar novēroto putnu sarakstu. Tāpat pasākumā piedalīsies divi augsta līmeņa ornitologi no Somijas.

“Putnu rallijā dalībnieki varēs brīvi pārvietoties pa Latviju. Lai novērotu pēc iespējas vairāk putnu sugas, dalībnieku komandām jau pirms starta jāizstrādā stratēģija. Dalībniekiem jāizvērtē, kur visvairāk un dažādāko putnu sugu vairums būs vērojams vakarā vai arī no rīta. Tāpat jāzina, kur labāk putnus vērot, piemēram, liela vēja laikā. Līdz ar to šo sacensību lielākais izaicinājums būs tas, kā izplānot maršrutu,” sacīja Zacmanis. Putnu rallija norise būs interesanta ne tikai pašiem ornitologiem, bet arī citiem, jo sadarbībā ar “Jāņa sētu” interneta vietnē “www.mammadaba.lv” varēs sekot līdzi komandu pārvietošanās ceļiem. Līdz ar to gan tiešraidē, gan arī vēlāk apkopotajos komandu maršrutos, cilvēki varēs redzēt, kur ornitologi izvēlējušies vērot putnus.

Latvijā putnu rallijs notiks pirmo reizi. Līdz šim šāda veida sacensības notikušas kaimiņvalstis, piemēram, Igaunijā un Lietuvā, kā arī Somijā un Zviedrijā.

Komanda, kas būs novērojusi visvairāk putnu sugu, saņems vērtīgu dāvanu no “Nikon”. Katrs uzvarējušās komandas dalībnieks dāvanā iegūs ļoti labu “Nikon” tālskati. Šajās dienās dabā aicināti doties arī cilvēki, kuri putnu vērošanā vēl ir amatieri. Sadarbībā ar “dabasdati.lv” abas dienas tiks rīkots fotokonkurss, kurā jāiesūta bildes ar fotogrāfijās iemūžinātiem putniem. Iesūtītās bildes netiks vērtētas tik daudz pēc mākslinieciskā izpildījuma, kā pēc tā, cik interesantā vai neparastā brīdī putns nobildēts. Fotokonkursa uzvarētājs balvā iegūs “Nikon” fotoaparātu.

 

Avots:“Latvijas Avīze”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *