Latvijas kokrūpnieki pieteikušies skujkoku baļķu importam no Krievijas

Latvijas kokrūpnieki pieteikuši nedaudz vairāk par 0,4 milj. m3 skujkoku apaļkoksnes importam no Krievijas ar samazināto izvedmuitas likmi, liecina Ekonomikas ministrijas sniegtā informācija. Lai arī Krievijas baļķi tiek lēsti kā sava veida stabilizators, ne visi lielie skujkoku pārstrādātāji ir pieteikušies šādām iespējām.

“Jaunizveidotās Krievijas izcelsmes skujkoku apaļkoku importa sistēmas ietvaros uz tradicionālo importētāju statusu un tiesībām pieteicās 15 Latvijas kokrūpniecības uzņēmumi, kas vēsturiskajos periodos, t.i., 2004. vai 2007. gadā bija importējuši no Krievijas skujkoku apaļkokus vismaz 5000 m3 apmērā,” skaidro Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena. Viņa norāda, ka kopējie vēsturiskie importētie apjomi, ko pieteikuši uzņēmumi un kuri tiem tiek rezervēti jaunizveidotās sistēmas ietvaros, bija nedaudz vairāk par 402 tūkst. m3.

Par kopējām importa tendencēm saistībā ar jaunizveidoto sistēmu gan vēl ir pāragri spriest. Taču, ņemot vērā, ka Latvijas nozares uzņēmumiem ir vēsturiskas intereses Krievijas apaļkoku importā, kas samazinājās pēc Krievijas eksporta tarifu paaugstināšanas, sagaidāms, ka līdz ar jauno sistēmu un eksporta tarifu samazināšanu Krievijas skujkoku apaļkoku importētie apjomi Latvijā pakāpeniski pieaugs. No visām ES dalībvalstīm uz tradicionālo importētāju statusa iegūšanu pieteikušies arī nozares uzņēmumi  no Somijas (17 uzņēmumi), Igaunijas (10), Zviedrijas (10), pa vienam uzņēmumam no Vācijas, Rumānijas un Ungārijas.

Lai arī Latvijā daudzi kokrūpnieki cer uz papildus skujkoku zāģbaļķiem no Krievijas ar samazināto izvedmuitas likmi, tomēr apaļkoksnes importa un eksporta SIA “ACA Timber” valdes loceklis Armands Apfelbaums brīdina, ka daudzu uzņēmēju cerības var neattaisnoties. “Pāris gadu laikā, kamēr Krievija bija noteikusi ļoti augstas apaļkoksnes izvedmuitas likmes, ārvalstu un arī vietējie Krievijas investori ir uzbūvējuši lielas kokapstrādes ražotnes, savukārt mežizstrādes apjomi ir pat sarukuši, tādējādi ir pieaugušas apaļkoksnes cenas,” norāda A. Apfelbaums. Kā vēl vienu faktoru viņš min paaugstinātos Krievijas iekšzemes dzelzceļa pārvadājumu tarifus un vagonu trūkumu, tādējādi kopumā baļķi no Krievijas, pēc provizoriskām aplēsēm, varētu būt pat par 15 – 20% dārgāki nekā pašlaik Latvijā pieejamie.

 

Avots: “Dienas Bizness” (17.09.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *