Jau divpadsmito reizi godinās straujāk augošos Latvijas uzņēmumus jeb ‘Gazeles’

2012 .gada 25. septembrī Spilves lidostas Aviācijas muzejā plkst. 16.00 ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju un žurnāla „Gazele” atklāšanu tiks godināti tie Latvijas uzņēmumi, kas pēdējos trīs gadus uzrāda dinamiskus izaugsmes rādītājus. Strauji augošo uzņēmumu skaits Latvijā arī šogad ir palielinājies, liecina laikraksta „Dienas bizness” un informācijas tehnoloģiju izstrādes un informācijas pakalpojumu sniedzēja „Lursoft” IT pētījums.

„Gazele 2012″ apbalvošanas ceremonijas devīze ir „Panākumi ceļ spārnos!”. Pasākuma apmeklētāji tiks aicināti doties simboliskā lidojumā virs Latgales, Zemgales, Kurzemes, Vidzemes un Rīgas ar nolaišanos katrā reģionā un strauji augošo uzņēmumu godināšanu. Noslēgumā tiks prezentēts jaunākais žurnāls „Gazele”, kas pie laikraksta „Dienas Bizness” abonentiem nonāks 26.septembrī un būs nopērkams lielākajās preses tirdzniecības vietās.

Tāpat kā 2011.gadā, arī šogad Latvijā vērojamas ekonomiskās izaugsmes tendences, jo strauji augošo uzņēmumu jeb ‘Gazeļu’ skaits ir palielinājies. Gada pārskati apliecina, ka atsevišķi Latvijas uzņēmumi apgrozījumu palielinājuši pat vairāk nekā 50 reižu.

Pērnā gada pētījumā apkopotie dati liecina, ka pēc straujā ekonomikas uzplaukuma, kad uzvaras gājienu piedzīvoja nekustamā īpašuma nozare, 2010.gads ieviesis korekcijas. Piemēram, par trešo populārāko nozari 2010.gada ‘Gazeļu’ topā izvirzījās kokapstrāde: zāģēšana, ēvelēšana un impregnēšana. Arī ražojošo ‘Gazeļu’ sarakstā 2010.gadā kokapstrāde bija valstī pārstāvētākā nozare – gandrīz puse TOP 20 uzņēmumu pārstāvēja „zaļā zelta” nozari.

Straujāk augošos uzņēmumus jeb ‘Gazeles’ atlasa pēc šādiem kritērijiem: pēdējos 3 gados bijis nepārtraukts apgrozījuma pieaugums (2009.g. – 2011.g.); 2009.gadā apgrozījums bijis lielāks par 100 tūkstošiem Ls; uzņēmuma pašu kapitāls ir pozitīvs; 2011.gadā uzņēmums strādājis ar peļņu.

 

Avots:www.db.lv

“GAZELE 2011”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *