Pie Jūrmalas Brīvdabas muzeja atklāta atjaunotā Ragakāpas dabas taka

Pie viena no populārākajiem Jūrmalas tūrisma objektiem – Jūrmalas Brīvdabas muzeja, kur var apskatīt enkuru un zvejas laivu kolekciju, bet virvju vīšanas darbnīcā – lielāko virvju kolekciju Latvijā, 20. septembrī tika atklāta Ragakāpas dabas taka. Jaunā laipa uzbūvēta daļēji vecās laipas vietā, un tagad pa AS „Latvijas valsts meži” teritoriju ērti un videi draudzīgi varēs nokļūt līdz jūrai. Viens no galvenajiem takas atjaunošanas darbu vadītājiem AS „Latvijas valsts meži” Zemgales mežsaimniecības izpilddirektors Ilgonis Rozītis atzina: „Šī dabas taka mums nākusi mantojumā reizē kā balva un liels izaicinājums, jo kurš gan nepriecājas par iespēju saimniekot Jūrmalas pilsētā, tomēr tas nes sev līdzi arī milzu atbildību, jo šajās zemēs īpaši saduras dažādu īpašnieku intereses. Tāpēc šodien ir gandarījums par sasniegto rezultātu un novēlu Jūrmalas pilsētas domei darba sparu takas uzturēšanā.”

Gandrīz 850 metrus garā Ragakāpas dabas taka atrodas Ragakāpas dabas parka teritorijā, kura kopējā platība ir 150 ha. Taka ir ideāla vieta pastaigai, veidota no Latvijas valsts mežu priedes un ozola koksnes un savieno muzeju ar jūras līča piekrasti. Šādas takas LVM būvē, lai nodrošinātu iespēju cilvēkiem aktīvi atpūsties Latvijas valsts mežos, nesamazinot bioloģisko daudzveidību kāpu tuvumā un nodrošinot, ka maksimāli tiek saglabāta vide, kā arī netiktu bojāta zemsedze.

Ragakāpas vēsture ir neparasta un saistīta ar Lielupes plūduma maiņu. Līdz 18. gs. sākumam Lielupe ietecēja Daugavā. Tagadējās grīvas vietā bija kāpu valnis. Laikā no 1755. gada līdz 1757. gadam Lielupe izlauza savu pašreizējo gultni līdz jūrai un pie Lielupes jaunās grīvas izveidojās viena no augstākām kāpām Latvijā – Ragakāpa. Tā ir 12 – 17 metrus augsta, 800 metrus gara un 100 metrus plata.

 

Avots:www.mammadaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *