Krievijas vidienē plāno intensificēt koksnes atlieku izmantošanu un pārstrādi

Mežizstrādes un kokapstrādes atlieku pārstrāde un ekonomiski efektīva izmantošana šobrīd izvirzīts par vienu no prioritāri veicamajiem uzdevumiem Tjumeņas apgabalā meža sektorā, intervijā reģionālās informācijas aģentūrai “Tjumeņas līnija” pastāstīja apgabala gubernatora vietnieks Vladimirs Mazurs.

Pārstrādāt nepieciešams arī to šķeldu, skaidas un citus koksnes atlikumus, kas līdz šim pēc mežizstrādes atstāti cirsmās. Somijā, Kanādā un citās valstīs, kurās attīstīta mežrūpniecība, ir daudz nopietnāka attieksme pret koksnes atlikumu izmantošanu un attiecīgi arī lielāki ekonomiskie ieguvumi. Arī Krievija beidzot pietuvojusies šim līmenim un ir gatava koksnes dziļās pārstrādes tehnoloģiju ieviešanai.

Pēc V.Mazura teiktā, Tjumeņas apgabalā šobrīd tiek izvērtēti projekti, kas paredz koksnes atlieku pārstrādi šķeldās un to tālāku izmantošanu kurināmo granulu ražošanā. Šis ir ļoti perspektīvs sektors, skaidro gubernatora vietnieks, jo ne visos reģiona apdzīvotajos punktos apkurē tiek izmantota gāze, un ne visiem tas ir ekonomiski izdevīgi. Savukārt katlu mājas, kurās tiek izmantota koksnes biomasa, ir ļoti efektīvas. Tādēļ šobrīd tiek veikti attiecīgi aprēķini – cik šādu katlu māju optimāli reģionā būtu nepieciešams, ņemot vērā pieejamos koksnes atlieku resursus, un ar kādām jaudām. Visticamāk, jau drīzumā šajā Krievijas reģionā tiks sasniegts augstāks līmenis pievienotās vērtības radīšanā koksnei. Turklāt Tjumeņas apgabala valdība privāto investoru projektus šajā sfērā atbalsta – daļēji subsidējot nepieciešamo iekārtu iegādi.

 

Avots:http://www.t-l.ru/145073.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *